Hordod a maszkot?

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 06:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert kötelező.
Igen, mert csak így fékezhetjük meg a járványt.
Nem, mert a maszk semmit sem ér.
Nem, mert karanténban vagyok.
Néha, amilyen kedvem van.
74 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
49%
Ez számomra nem is kérdés, hogy hordom/hordjam e! Termeszetesen hordom és nem csakazért, mert kötelező. Vigyázzunk egymásra, idős rokonainkra, emberekre! (tudjuk mi van a magyar egészségügyben sajnos oda nem jó bekerulni)
2020. szept. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
63%
Idős vagyok, és csak ott hordom, ahol kötelező. A járványt nem tudjuk megállítani.
2020. szept. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert ahol én elek ott csak tomegkozlekedesen és pár helyen kell, én meg nem használok tömegközlekedést és elkerülöm szemet a helyeket. Ha kötelező lenne ott, ahol megfordulok, egyértelműen feltenném, elég szabálykövető ember vagyok meg úgy is, hogy totál értelmetlen számomra ez a maszk....
2020. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
78%
Hordom zárt helyeken.
2020. szept. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
81%

#1

"Vigyázzunk egymásra, idős rokonainkra, emberekre!"

Van egy régi mondás: "Azért vagyok a világon, hogy másokon segítsek. Csak azt nem tudom, hogy mások miért vannak a világon" :)

De viccet félretéve...

Ha a nagy képet nézzük, akkor vajon mi a hatásosabb? a maszk viselése, vagy az immunrendszer erősítése? Esetleg a kettő együtt?

Ha az immunrendszer is fontos valamennyire, akkor azt miért nem erőltetik? Miért nem néznek csúnyán azokra, akik nyilvános helyen kólát, csipszet zabálnak? Miért nincs tele a média és ez a fórum olyan kérdésekkel, hogy: "hogyan erősítsük az immunrendszerünket?", vagy: "egyesek miért olyan felelőtlenek, hogy zabálják a sok szemetet, ezzel veszélyeztetve önmagukat és esetleg másokat is?"

Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha a maszk lenne az egyetlen védekezési módszer a vírus ellen és onnantól már csak a szerencsén múlna, hogy valaki túléli-e.


Ha viszont mégis csak a maszk az egyetlen hatásos védekezési lehetőség és csak attól várhatjuk a megoldást, akkor elnézést és nem szóltam.

2020. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
12%
5...te buta
2020. szept. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
92%
#6 - hát igen, ezzel az érveléseddel nehéz vitába szállni. Szerencsére te megvillantottad a mérhetetlen tudásodat és alaposan kifejtetted az ellenérveidet. Jó, hogy nem csapott át személyeskedésbe :)
2020. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
26%

Kedves5!

1-es vagyok. Hiába írsz barmilyen hosszan es idezel tőlem (meg csak megtisztelve sem erzem magam ettől) miért nem a kerdesre reagalsz, miert az en velemenyemen kotoszkodsz?

De ha mar itt tartunk 6ossal ertek egyet. :)es hozzafuznem: boldogok a lelki szegenyek!

Ui:majd ha valamelyik rokonod lesz beteg neki is mondjad h n le hordjon maszkot majd te apolod az orvosok helyett termeszetesen maszk, nelkul!

2020. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
45%

"Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha a maszk lenne az egyetlen védekezési módszer a vírus ellen és onnantól már csak a szerencsén múlna, hogy valaki túléli-e."

Ezt csak a tudatlanok gondolják igy, aki kicsit is ertelmesebb atlatja es megerti h ez nem egy varazspajzs, de csökkenti az eselyet h at adja a vírust, ha érintett. Ennyire egyszerű.

2020. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
67%

#8

"Hiába írsz barmilyen hosszan "

Nem gondolom, hogy hosszan írtam volna (1128 karakter pár másodpercig tart elolvasni). Az viszont tény és való, hogy sokkal hosszabban írtam, mint #6.


"es idezel tőlem"

Ez egy általános elfogadott gyakorlat, hogy idézzük azt a részt, amire épp reagálni szeretnénk. Így sokkal érthetőbb lehet a gondolatmenet.


"meg csak megtisztelve sem erzem magam"

Ettől nem is kell megtisztelve érzd magad, másoktól is szoktam idézni, ha reagálni szeretnék rá :) És mások is be szoktak másolni idézeteket.


"miért nem a kerdesre reagalsz"

Egy egyszerű kérdés volt kiírva, szavazási lehetősséggel. Mivel már szavaztam, úgy érzem, hogy reagáltam a kérdésre.


"miert az en velemenyemen kotoszkodsz?"

Ha még egyszer figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy nem kötözködésnek szántam veled szemben.



"Ui:majd ha valamelyik rokonod lesz beteg neki is mondjad h n le hordjon maszkot majd te apolod az orvosok helyett termeszetesen maszk, nelkul!"


Ha még egyszer figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy nem mondtam olyat sehol, hogy ne hordjunk maszkot.

2020. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!