Hordod a maszkot?

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 06:58
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
27%

Persze az orvosok is infarktust kapnak minden műtét alatt ami 2 óránál tovább tart. Eszem megáll ennyi hülyeségtől.

Próbálgsd aztán hord azt amelyik kényelmesebb.

2020. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
41%

20 nem a járvány miatt teker abban. Hanem azert mert gyorsan megy és hidegben nem akar torokfájást kapni. ;)

Azért ez ekgn meg szív uh vizsgálston kiderült volna ha bármit okoz a maszk és produkálok tökéletes eredményt. Figyelj a koleszterin szintedre ha nem akarsz infarktust kapni mert azt szívkororúér szűkülettől lehet nem a maszktól ;)

2020. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
64%
1-es opció. Amúgy hülye lennék hordani, csak nem akarok bírságot.
2020. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
68%

21-es 3-at próbáltam, egyik se volt jó, mind megemelte a pulzusom, ha kell felteszem, mert kötelező, de utálom. Többet árt, mint használ, az idegrendszeremnek legalábbis.

22-es biciklizem nem keveset, télen is, de nem tátott szájjal, hogy bekapkodjam a hideg levegőt. Már kezd úgy tűnni, ez a maszk egy varázslatos dolog, ami mindenre jó.

2020. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
46%

A saját gondolataid emelik meg a pulzusod semmi köze a maszkhoz. :D Senki nem szereti de ez van. Nem akkora ügy mint amit csinálsz belőle.

Én sem szeretem színházba pl ezért nem mentem mert 2-3 órás előadást nem élveznék benne. De ahol muszáj ki lehet bírni. Anyukám 1 hetig volt kórházban. Végig rajta volt. Még éjszaka is. Csak evésnél meg mosakodásnál vette le. Túlélte.

2020. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
18%
25!bravo végremegjottel!!!!!!!!
2020. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
52%

25-ös Nekem nem ügy, csak furcsa, hogy mindenki a oxigénnel jön, mikor a pulzust emeli a viselése, nem hinném, hogy a gondolataim, mert maszk nélkül is arra gondoltam, amire maszkban pl egy boltban, hogy mit kell venni.

Abban aludni már tényleg brutális, nekem is volt rokonom klinikán, annyit kértek tőlük, ha a folyóson túl mennek, akkor tegyék fel, közvetlen környezetben nem kellett.

2020. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
21!!!imadom!!!
2020. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
21%
Es lepontozzak. En csak annyit kivanok h azok kapjak csak el akik maszk, virustagadok. Szep vilag lenne
2020. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
47%

Maszkról:

Hordom, elsősorban nem a szabályok miatt, hanem azért, mert ezzel megvédhetek másokat. Ha csak egyetlen egy embert nem fertőzök ezáltal meg, aki egyébként elkapná, már megérte - függetlenül attól, hogy az adott személy a veszélyeztetettek közé tartozik-e, hiszen ha ő nem is veszélyeztetett, feltehetőleg vannak ismerősei, barátai, szülei, akik közül valakit súlyosan érinthet a betegség. -

Itt fontos megjegyezni, hogy a maszkra senki sem "varázspajzsként" tekint, mint ahogy néhányan gúnyosan írják, hiszen a maszk elsődlegesen nem azt védi, aki hordja, hanem másokat. (Beszédkor, sóhajtáskor, tüsszentéskor a nyálamra tapadó vírus nem a másik emberre kerül, illetve nem arra a tárgyra, amivel a másik ember érintkezik.)

Néhányan írtak az immunerősítésről, hogy azt miért nem erőltetik. Egyrészt ez nem igaz, erről is lehetett sokat olvasni, mi speciel a cégnél ingyenesen kapunk vitaminokat, valamint lehetőséget ingyenes influenza elleni védőoltásra, ezek fontosságáról egyébként a médiában is volt szó. Másrészt pedig, ezekkel az egyén elsődlegesen a saját egészségét őrizheti meg, míg a maszkkal, védőtávolság betartásával elsődlegesen másokat védünk. A maszk hordása tehát egy felelősségvállalás a közösség felé, a saját immunrendszerem megerősítése pedig felelősségvállalás saját magam felé.

Összességében szomorúnak találom, hogy Magyarországon a párbeszéd ezzel a témával kapcsolatban is olyan, mint minden másban, ésszerű viták helyett általában egymás anyázása megy és az emberek egymásra mondják, hogy milyen hülyék. A tudósok hatalmas többséggel egyébként a maszkhasználat mellett vannak, ezen kívül nem tartom nagy erőfeszítésnek a maszk viselését, ezért jelenleg tartom magam ehhez a szabályhoz, illetve lehetőség szerint a másfél méteres védőtávolságot is betartom.

2020. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!