Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek megúszhatjuk a...

Szerintetek megúszhatjuk a járvány második hullámát a jelenleginél szigorúbb korlátozások nélkül?

Figyelt kérdés

A híreket olvasva mindenhol azt írják, hogy itthon a járvány helyzet kritikus szinten van. A legfrissebb adat erről az Európai egészségügyi szervezet által kiadott statisztika, miszerint Európán belül a legveszélyeztetettebb országok közé tartozunk a koronavírus járványt nézve.

Ezen kívül az országban is kezdenek a kórházak betelni, a lélegeztető gépekhez fogy a szakember pedig az influenza szezon még csak ezután fogja felütni igazán a fejét ami a koronavírushoz hasonlóan a krónikus betegeket az is könnyen lélegeztetőgépre vághatja.


Ezzel ellentétben Orbán továbbra is azt harsogja, hogy minden rendben van az országban és mindenkit el tudnak látni, közel sincs olyan nagy baj mint tavasszal volt.

Nyilván ebből a mentalitásból az szűrhető ki, hogy a jelenlegi korlátozó intézkedésekkel bőven kontroll alatt tudjuk tartani a helyzetet.


Mit gondoltok? Szerintetek igaza van Orbánnak és tényleg minden rendben van itthon járványügyileg, a második hullámot pedig megúszhatjuk a jelenlegi szabályokkal vagy hamarosan olyannyira fenntarthatatlan lesz az állapot, hogy drasztikusabb lépésekhez folyamodnak?



2020. szept. 25. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Igaza van Orbánnak, nyugodt a helyzet az országban, a második hullámot pedig megússzuk a jelenlegi intézkedések mellett
Orbán csak a látszatot próbálja kelteni, hogy minden oké, de hamarosan kénytelen lesz szigorúbb lépésekhez folyamodni
Orbán elintézi, hogy egyre kevesebbet teszteljenek, ezáltal a fertőzöttek száma is csökkenni kezd és hamarosan elkezdődik egy kamu lecsengés=enyhítés
65 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Miért, te megis milyen szigoritasokrol beszelsz, ha? Mit akarsz?

Az egesz krva orszag le van zarva, senki nem johet be, csak ha csinaltat tesztet. Jaaa, hogy az a tulterheltseg miatt sokszor nem boven 24 ora alatt lesz kesz, hanem mire letelik a karantenido, plusz komoly összegeket kell kicsengetni érte. De mindegy. Maszk kötelező. Mit akarsz még, mi lenne helyes? Kijarasi korlatozas, iskolak bezarasa? Ugye tudod hogy a szülők nem tudjak megoldani, a gyerekeket nem tudjak hova rakni, fel kell nekik mondani a munkahelyükön?

Mi más ésszerű gondolatod van még? :)

2020. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
A politikai részbe nem akarok belemenni, de az emberek mentalitásából kiindulva nem ússzuk meg. Csak szét kell nézni a boltokban és a tömegközlekedésen. Mivel oltás és gyógyszer még nincs, ezért a maszk a jelenlegi egyetlen eszköz, amivel csökkenteni lehet a fertőzés esélyét, mégis nagyon sokan vannak, akik a szabály ellenére nem hordják. Akik meg igen, azok közül is sokkal többen hordják helytelenül, mint helyesen, és úgy kb. semmit nem ér az egész. Szóval az emberek nagy része nem igazán akarja, hogy véget érjen a járvány.
2020. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem értek a politikához. Mondjuk ahhoz full retardáltnak kell lenni, hogy valaki elhiggyétek, hogy nyáron nem dekára ugyanilyen volt a “járványhelyzet”, hanem csak aug 20 után hirtelen robbant be az egész :D
2020. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "megússzuk", mert a szigorításokkal együtt behasalna a gazdaság.

Nem lenne bevétel, adó, nem lenne mit lopni.


Plusz: mennyi munkanélküli lett tavasszal...?

Sokan titkolják amíg tudják a tüneteket is, mert félnek, hogy a karantén miatti bevételkiesést már nem bírja el a család. Ha a táppénz miatt még ki is rúgják, azt pláne.


Azt gondolom, hogy ennek a rétegnek és a "csúcsragadozó" pozícióban lévőknek egyaránt érdekük, hogy "a számok jók legyenek", ami nem indokolja majd a további korlátozásokat.

Egyébként örülnék, ha nem lenne igazam, de sajnos ritkán tévedek.

2020. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#1 Én személy szerint semmilyen korlátozásokat nem akarok, helyette inkább teljesen más jellegű politikai lépéseket kellene tenni pl egészségügyi dolgozók fizetésének emelése, hogy a sok kiképzett szakember ne húzzon el külföldre. Jelenleg tényleg az ő hiányuk az ami a bajt generálja.

A maszk használatát megszegők esetén pedig komoly szándékkal fellépni, mert pl ma is szemtanúja voltam egy olyan esetnek, hogy a rendőr jófejeskedésből nem szankcionálta a törvényszegőt és ráadásul még az üzletből sem küldte ki.

2020. szept. 25. 20:56
 6/21 Hellmano ***** válasza:
50%

Amúgy a maszk sem ér semmit, legalábbis ez a műtős maszk... ám tegnap épp vásároltam egy üzletben és két idős néni szövegét kaptam el, ahogy egymásnak mondják egyfolytában "De ki mer neki szólni? De ki mer neki szólni?" Gondoltam valaki nem viseli a maszkot a boltban és ezt mondogatják megkérdeztem, majd rámutattak egy színes figurára, aki a másik soron tevékenykedett maszk nélkül. Mondom én szólok neki :D Nem vagyok ijedős meg úgy van tekintélyem is a 204 cm-mel... Végülis nem tetszett a figurának, hogy szóltam, de dünnyögve előkerült , ha nem is maszk, de egy arceltakarós cucc nála.


De, amúgy a számokat csak kitalálják, hogy maipulálják az embereket és ők irányítsanak. Meg van adva, mikor mennyit mondjanak be és kész. Mégegyszer nem tudják azt megcsinálni, amit tavasszal, mert az embereknek már nincs ehhez együttműködési türelme sem. Tavasszal napi pár ember halála meg pár fertőzött miatt leállítottak mindent most nem tudják ezt mégegyszer megcsinálni és senki ne is akarja...

2020. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy én szólnék szívesen az embereknek, hogy a maszknak az orrukat is el kell takarnia, mert ezt tényleg nagyon sokan nem tudják, de ha mindenkinek szólnék, akit így látok, akkor ebből állna az egész napom.
2020. szept. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

7-es én speciel tudom, csak szarok bele. Rohadtul unalmas már ez a hiszti. Nyáron bejártam Európát repülővel, buliztam, lakodalomban voltam + legénybúcsún, hihetetlen kockázatot vállalva lejártam egész évben edzőterembe, heti párszor étteremben járok, tehát minden rizikófaktort maxra toltam és még csak náthás sem voltam.


Értem én, hogy vigyázunk egymásra, meg ilyen szarságok, de a tapasztalat nem azt mutatja, hogy ez bármivel durvább, mint bármelyik szezonális náthát okozó koronavírus.

2020. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
8-as, te egyszerűen csak önző vagy. Oké, hogy te magad nem lettél beteg, de esetleg abba belegondoltál, hogy miközben bulikáztál, hány embernek passzolhattad le a fertőzést, akik esetleg komolyabban megbetegedtek miattad? Az is fertőzhet, akinek nincsenek tünetei.
2020. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8 oszt mibű?

:D

2020. szept. 26. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!