Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért érzem azt a maszkban...

Miért érzem azt a maszkban mintha fojtogatnának?

Figyelt kérdés

Állandóan amikor bevásárolni vagyunk és fel kell vennem a maszkot úgy érzem, mintha valaki a kezével elszorítaná a számat és az orromat. Egy bizonyos idő után fulladozok, néha öklendezek is és csak úgy bírom ki, hogy ha néha felhajtom a maszkot és veszek 3-4 nagy levegőt mert már sötétedik el előttem minden és össze fogok esni.

Ez mitől van?



2020. okt. 4. 14:29
1 2
 11/20 Shai-Hulud ***** válasza:
59%

Szegény sebészorvosok. Biztosan ők is csak arra tudnak gondolni műtét közben, hogy csak össze ne essenek... Szerintem nekik is kint kellene hagyi az orrukat, úgy mégis csak kényelmesebb, nem?

És ha műtét közben beletüsszentenek a sebedbe és te meghalsz egy fertőzésben, akkor annak te vagy az oka, mert vigyázhattál volna jobban.


Tessék már tudomásul venni, hogy a maszk nem gátolja a levegőcserét. Még akkor sem, ha a Dr. Gődény-félék ezt állítják. Nem véletlen, hogy az Orvosi Kamara felhívta a figyelmet arra, hogy ez nem az ő véleményük.

2020. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

Azért ne hasonlítsunk össze egy műtétet egy bevásárlással, nem egy kategória. Más körülmények vannak egy műtőben, mint egy boltban. Az orvos munkájához hozzátartozik, ő ezt vállalta.

Elsőre egy boltban felvéve borzalmas élmény volt, pánikrohamot kaptam, nem olvasgattam róla előtte, mert nem érdekelt a téma, csak próbáltam megfelelni egy szabálynak.

2020. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Milyen maszkotok van? Az enyémeket anyósom varrta, konkrétan majdnem megfulladtam, mikor először bementem benne boltba, pedig nem volt 10 perc az egész. Aztán elkezdtem egy másikat hordani, amit szintén ő varrt, abban semmi bajom, a szemüvegem sem párásodik.
2020. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az, amit egyszerhasználatosnak mondanak, úgy kaptam, de nem vagyok képbe a fajtákkal. Arra jutottam, varrok egy egy rétegű anyagot, vmi vékonyabb anyagból, hátha az jobb lesz.
2020. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
Mert elore eldontotted, hogy borzalmas dolog a maszk es nem akarod hordani. Minden idegszaladdal tiltakozol ellene. De ez most mellekes.
2020. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Elég nekem a melóhelyen hordani.



Napi 10 órán keresztül ugyanazt az egy maszkot, befülled, szöszöl, irritál, rendesen rosszul vagyok tőle.


Ezért inkább szabadtéri csavargást választok (illetve buszon, vonaton azt a 20-30 percet kibírom maszkban is)


Néha engem már annyira irritál, hogy a munkában is akadályoz, lemaradok (gyárban szalag mellett), hibát csinálok, ami még ingerültté is tesz, ami nem előny a gyártás során.



Amúgy meg ku...ra egészséges lehet, ha beletüsszentek, vagy köhögök egyet majd a műszak hátralévő részében azt a "levegőt" lélegzem, ami a turhámon keresztül jön...



Egyszer vonaton jártam úgy, hogy beketaknyoltam a maszkba. Azt kidobtam, majd elő a tartalékot, ami 3 perc után elszakadt. Több nem volt nálam....



Gondolkodom ezeken a textil maszkokon, de van ahol már nem fogadják el őket.

2020. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os: Mi az, hogy nem fogadják el? Olyan nincs!

De amúgy cseréld, ha koszos lesz, kell, hogy legyen nálad több.

2020. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A cég naponta egyet biztosít.

Egyébként magyo drága mulatság lenne 2-3 óránként cserélni. Úgy talan kibírhatóbb lenne egyébként.

2020. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha nem is 2-3 óránként, de naponta plusz egyet. 100 Ft-ért is kapható.
2020. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18# nálatok egész bőkezűek, másutt heti 1-et adnak, azt csodálkoznak, hogy már nem hajlandók hordani az emberek.
2020. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!