Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenzára érdemes beoltatnia...

Influenzára érdemes beoltatnia az embernek magát?

Figyelt kérdés
Én nagyon sok rosszat hallottam azokról, akik beoltatták magukat influenza ellen. Most ingyen van. Vajon érdemes oltania magát az embernek? Te leoltod magad?

2020. okt. 13. 11:18
A kérdező szavazást indított:
Beoltatom magam influenza ellen
Nem oltatom be magam
56 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Persze, mert csak a rosszak beszélnek róla, akinél esetleg oltás ellenére is kijön az influenza, de évek óta nagyon sok ember oltatja magát és nem kapja el az influenzát, akik eddig megtették, azok most is beoltatják majd magukat.
2020. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem értelmetlen, mióta egyszer beoltattam magam biztos ami biztos alapon azóta minden évben elkapom garantáltan, és majd meg döglök,pedig jóval egészségesebben élek.


Környezetemben mindenki ezt tapasztalta.

2020. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Ja igen és akkor se oltatom be magam még egyszer ha fizetnek.
2020. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Baromság , ha meghűlsz vagy komolyabb a fertő vele es anelkül is lepusztulsz 2 hétre .
2020. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2 pontosan. Ilyen történeteket hallottam magam is. Nem egy barátom mesélte, hogy nem szokott csak náthás lenni, erre egyszer beoltatta magát és azon a télen olyan beteg lett, hogy hetekig nyomta az ágyat
2020. okt. 13. 11:30
 6/17 A kérdező kommentje:
Egy másik ismerősöm mondta, hogy ilyenkor koronavírusban nem kellene oltatnia magát az embernek, hiszen gyengíti az immunrendszert. Az oltással influenzavírus kerül a szervezetbe, most mi lesz ha még kroronát is kap az ember mellé?
2020. okt. 13. 11:31
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Nanana. Az immunrendszer egyik funkciója olyan, mint egy számítógépes vírusirtóé. Az adatbázisában szereplő vírusokat felismeri és azonnal eltávolítja. Az oltás lényege az, hogy ezt a vírusadatbázist információval feltöltsük. Szerencsére ehhez nem kell ténylegesen megfertőzni valakit, elég a kórokozó fehérjeburkából vagy örökítőanyagából stb. darabkákat bejuttatni. Azonnal rájön az immunrendszer, hogy ez egy fajta ellenség és jól meg is jegyzi. Nem igaz, hogy az oltás gyengíti az immunrendszert, azért nem adják be akkor, ha beteg vagy, mert kisebb valószínűséggel hat olyankor (az immunrendszer el van foglalva az igazi betegséggel, és nem ér rá azzal a nem szaporodó kis vacakkal foglalkozni, amit az oltásban kaptál).


De persze ezen kívül még van egy csomó más vírus, ami ellen nem leszel beoltva, plusz az influenzának is jó sok törzse van és nem lehet mind ellen oltani. Aztán ha az oltás után megbetegszel valami mástól, akkor azt jól meg is jegyzed és terjeszted... Aki meg sose lett beteg oltás után, mint én, az nem fogja ezt mindenhova beírni. Így lesz a fórumokban és anekdotákban tapasztalható oltási reakció arány jóval magasabb, mint a tényleges.

2020. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

És arra sincs semmi garancia nincs arra hogy egy másik vírust nem fogsz elkapni ami ellen nem vagy beoltva.

5,6. Ezekbeb a válaszaidban be is bizonyította hogy semmit sem tudsz az oltásról.

Én magam soha nem oltattam be magam de most lehet hogy be fogom. Nem lenne jó pont az influenzával küszködve elkapni a koronát.

2020. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
* "és"nélkül akartam. Nem 7-es vagyok.
2020. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
#9: vagy egy szövődményes influenza miatt kórházba kerülni és ott elkapni :-/
2020. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!