Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A munkehelyeden milyen védelmi...

A munkehelyeden milyen védelmi intézkedeseket vezettek be a járvány kapcsán? Mennyire tartják be az ott dolgozók? Mennyire szankcionálja a szabályszegést a munkáltató? Hol dolgozol?

Figyelt kérdés
Ha nem akarod elárulni akkor csak annyi, hogy: vendéglátás, iroda, kultúrális szféra...stb.

2020. okt. 14. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Iroda. A munka egy nagyon kis része home office, de ezt még legalább 30-40%-kal lehetne csökkenteni, de nem, ott kell ülni. Van reggelente hőmérőzés; de minek? Maszkot kell hordani; ezt szinte mindenki betartja. Távolságot viszont nem is lehet megtartani, de a többség annyit sem tart, amennyit lehetne.
2020. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

A munkehelyeden milyen védelmi intézkedeseket vezettek be a járvány kapcsán?


Kezfertotlenito, egyszer használatos maszk és kesztyű van kitéve, max 4 szemely lehet egyszerre a helységben, nincs kávézás, csak veszed a cuccod és mész tovabb



Mennyire tartják be az ott dolgozók?


100%-ban



Mennyire szankcionálja a szabályszegést a munkáltató?


Nem volt még példa rá, de akár fegyelmivel való elbocsátás is lehet a vége.


Hol dolgozol?

Postás vagyok, nem Magyarorszagon.

2020. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kulturális intézmény irodájában dolgozom. Kézfertőtlenítő van kitéve mindenhol. Kaptunk nk95 maszkot. Közösségi terekben kötelező a maszk, az irodákban csak akkor ha nem lehet taratni a 1.5m távolságot. 90% nem veszi fel a maszkot a közös helyiségekben az irodában senki. Szankció nincs. Távolságot tartani próbál az emberek egy része de nem igazán lehet a szűk folyosók/terek miatt. Érzekezleteken 90% felveszi a maszkot. 10% ott is lehúzza az orráról vagy csak az állán lóg. Nálunk van étterem, ott mindenki közösen eszik kiszolgálási időben. (Nem kötelező igénybe venni) Takarítás ugyan olyan (alig valami) mint a járvány előtt, plusz fertőtlenítés nincs. Volt már fertőzött, semmi nem történt mindenki ugyan úgy járt dolgozni, se teszt se karantén a kontaktoknak csak a beteg gyógyult otthon.
2020. okt. 14. 14:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kaptunk kézfertőtlenítőket minden irodába. És minden napra jár 1 maszk, amit a folyosón kellene hordani, de gyakorlatilag senki nem hordja. Kutatóintézet
2020. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Én egy magánvállalkozásban dolgozom egészségügyben. Nálunk is kézfertőtlenítő, hőmérőzés 2 helyen is, mi raktunk pluszban még lábtörlőt a betegeknek, hogy mielőtt bejönnek abba szépen a kis papucsukat, cipőjüket töröljék bele, gyakran szellőztetünk. Csak maszkban jöhetnek be a betegek a kezelésekre, egyedül a tornán vehetik le , de ott is csak akkor ha kevesen vannak és tudják tartani a távolságot. Mindent gyakran átfertőtlenítünk kis fertőtlenítőkendővel( tollakat, telefont , kilincseket, gyakorlatilag mindent amihez hozzáérhetnek a betegek és mi.)

saját lepedőt hoznak a betegek és arra fekszenek, illetve majdnem minden nap ózonozunk.

Mi elég rendesen betartjuk , bár az az igazság, hogy ez tőlem annyira nem áll távol , mivel én már évek óta így dolgozom az influenzás időszakban, mivel amíg nem hordtam a maszkot, addig állandóan beteg voltam.

Szóval tulajdonképpen én már évek óta maszkban járok postára, maszkban utazom a buszon, és a bevásárlóközpontokba is maszkba mentem be csak amíg nem jött be a Covid addig kb mindenki hülyének nézett.

Na hát most már nem néznek hülyének...

Én amúgy influenzaidőszakba örökre bevezetném a maszk viselését, legalábbis boltban, buszon, vonaton, postán, nagyobb bevásárolóközpontokban és kb.mindenhol ahol többen vannak.

Illetve remélem , hogy most majd egy kicsit megváltozik az emberek egészségkultúrája és nem fognak betegen dolgozni illetve mindenhova mászkálni.

Szabályszegés hát nem tudom jó kérdés..ahogy írtam is mi betartjuk a dolgokat, viszont ha elkezdünk majd kicsit megfázni , lebetegedni, akkor nem tudom , hogy mi lesz, mivel a helyettesítés nálunk nagyon nehezen oldható meg...(főleg ha többen esnénk ki egyszerre)

2020. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Műszak elején hőmérőzés, melyet dokumentálunk is. Orr-szájmaszk, minden pácienshez nejlonkötény. Kézfertőtlenítés és gumikesztyű eddig is alap volt. (Eü.)
2020. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5. Teljes mértékben egyetértek veled. Nálunk a család minden évben lebetegedett az influenza oltás ellenére is többször. Főleg apukám szedte össze az orvosi vizsgálatok során a rendelőben. Mióta maszkot kell venni nem volt beteg. Szerintem én is megtartom ezt a jó szokást az influenza szezonra a későbbiekben is. Egyszerűbb mint azt figyelni ki köhög/tüsszög és ugrálni előle. :)
2020. okt. 15. 10:00
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Miért kellett töröltetni a válaszom? Nálunk tényleg tilos maszkot hordani. (Nem kényszer, mindenki ezt akarta.)
2020. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
#8 Befejezhezed a trollkodást.
2020. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8aska mivel világjárvány van SEHOL nem tilos maszkot hordani. Egyedül az arcot, szájat érintő orvosi vizsgálatoknál kell levenni, különben kivitelezhetetlen lenne, sehol senki nem kötelezhet rá. Úgyhogy a hülyeségeidet más fórumra tartogasd. Seni nem kíváncsi itt rá. Az élet pedig a járvány idején sem olyan unalmas, hogy trollkodni kelljen. Keress valami értelmes elfoglaltságot.
2020. okt. 17. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!