Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen D-vitamint szedsz és...

Milyen D-vitamint szedsz és miért pont olyat? Magadtól kezdted el szedni vagy orvos írta fel?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bioextra 3000 NE és orvos írta fel. Azért ilyet, mert ezt írta fel az orvos. :D
2020. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mondtam az orvosnak, hogy szedni akarom, és felírta.
2020. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a multkor elég alacsony volt a szintem az orvos által írt 1000 iU-t (ami fillérekbe kerül) kevésnek tartom mert alig mozdult felfelé a vitamin szintem. Úgyhogy mellé is veszek. Mindig azt veszem amelyik olcsóbban kijön. Megnézem hány szemes, mennyi D vitamin van egy szemben, és ehhez képest mennyibe kerül.
2020. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt szedem, mint az egyes, és nekem is orvos írta fel, kicsit alacsony D vitamin szintre.
2020. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kicsit alacsony volt a D-vitamin szintem, minimum 2500 NE-et szedek naponta, de most éppen egy olyan van, ami 3000NE-t tartalmaz.
2020. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hogy jut eszébe az orvosnak D-vitamin-szintet nézni?
2020. okt. 29. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok. Nőgyógyász hormon szintnél nézte azt is a folsav és vas mellett mert ez mind befolyásolja a hormonokat.
2020. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Napi 8-10.000 NE D3+K2-t szedek évek óta. Nem orvos írta fel, számomra ez alap dolog, ugyanúgy mint az, hogy zöldségeket kell enni. Persze mellé még szedek sok más vitamint is.
2020. okt. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szg74 ***** válasza:
Nálam reumatológiai szakorvosi vizsgálat nyomán bukott ki, hogy D vitamin hiányom van. Azóta (2 éve)jobban figyelek erre, de ez sem egyszerű, mert D vitamin szintet elvégző, egyébként hiteles cégnél 6.000 ft. egy vizsgálat. Tud valaki esetleg olcsóbbat? Sokféle D vitamint lehet kapni a Bioboltokban, nekem a G&G vált be leginkább, van esetleg másnak tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy jobb az orvos által kiírt tablettákat, mint Bioextra, előnyben részesíteni? És még egy kérdés, ami gondolom másokat is érdekelhet: ha egyszer D vitamin hiánya alakult ki valakinek, a szervezet már nem lesz képes a megfelelő szinten előállítani? A nyáron elég sokat voltam napon, de nem segített, viszont arra gondoltam, ha elmennék 1-2 hétre tengerre, az talán segítene. (?)
2020. okt. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"ha egyszer D vitamin hiánya alakult ki valakinek, a szervezet már nem lesz képes a megfelelő szinten előállítani?"

Nem hinném.

2020. okt. 30. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!