Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen D-vitamint szedsz és...

Milyen D-vitamint szedsz és miért pont olyat? Magadtól kezdted el szedni vagy orvos írta fel?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 17:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem IR miatt ezt is nézi a belgyógyászom az éves kontrollon. (1-es voltam).
2020. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose néztek vitaminszintet (pedig rengeteg hormonvizsgálaton voltam), de alapból a nőgyógyász, a kardiológus és az endokrinológus is javasolta a D-vitamint, mindenki a Bioextra D3-vitamint írta fel, 3000 NE/nap.

Az elmúlt években viszont alaposabban utánanéztem a témának és kiderült, hogy a célzott D-vitamin pótláshoz mindenképpen kell K-vitamint is szedni - különösen a K2-t, de a szervezet a K1-ből is elő tud állítani K2-t - mert a D-vitamin miatt több kalcium kerül a vérbe és ha nincs K2, akkor kirakódik az érfalakra. A K2 segítségével meg beépül a csontokba. Ráadásul a K2 se mindegy hogy milyen, all-trans-nak kell lennie, ami azt jelenti, hogy a transz formája legyen 95% feletti, mert a cisz forma nem hasznosul.

Úgyhogy most GAL D3-K2-t szedek emiatt, de gondolkodom, hogy váltok vagy a Yiya D3-K2-vitaminjára vagy valami olcsóbb D3 (Herbad?) és K2 kombinációjára.

2020. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Na, én pl. ezért nem szedtem még sose, mert ha picit utánanéztem, hogy mit is kéne, hogy is kéne, mindig arra jutottam, hogy olyan bonyolult...
2020. okt. 31. 11:36
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
És a D még közel se olyan bonyolult, mint az ásványianyag-pótlás... (#12 voltam)
2020. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Gal Vitamintól a K2+D3-at szedem.
2020. nov. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszek be semmilyen gyógyszert, én a körültekintö táplálkozást szorgalmazom.

D vitamin helyett tökehalmájat szoktam enni.

2020. nov. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!