Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki átesik a COVID-19...

Ha valaki átesik a COVID-19 fertőzésen , és meggyógyul annak tényleg nem kell maszkot hordania kb. 6 hónapig?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kötelező a maszk! De! Ha valaki átesett rajta , akkor termelődik ellenanyag (IgG antitest) ami kb. 6 hónapig véd. Akkor igazából azoknak nem kéne maszkot hordaniuk. Persze ezt úgy értem hogy pl minden hónapban megvizsgálnák azt ellenanyag szintet.

2020. nov. 1. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem fognak minden hónapban megvizsgalni es nem fogjak majd pl. a boltban/tomegkozlekedesen egyesével nezni hogy kin miert nincsen maszk.
2020. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
De kell, mert nemcsak a covid terjed, hanem majd pl az influenza is, és azt se kéne ám terjeszteni.
2020. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
De, kéne. Én is voltam covidos, kijöttek tesztelni, nagyon sokáig nem jött meg az eredmény, ezért elmentünk az ellenanyag tesztre, ott azt mondták, hogy nem termelődött ellenanyag, aztán megjött a teszt eredménye, pozitív volt. A háziorvos szerint ez azért van, mert nem volt elég erős a reakciója a szervezetemnek
2020. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
De, kell neki is maszkot hordania, mert az anitestek csak őt védik, attól másnak még ugyanúgy át tudja adni a betegséget
2020. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
91%
Ez szerintem butaság! Ha bemész pl egy benzinkútra, és rád szólnak hiaba mondod neki hogy te mar átestél és 6 honapig nem kell hordanod nem nagyon fog hinni neked és ki fog zavarni
2020. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 1. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Igen, sajnos az a helyzet nem egyedi, amit a 3-as írt. Egyszer azt olvastam, csak az emberek harmadának a szervezetében termelődik elég ellenanyag (akik a legsúlyosabban betegednek meg), és közülük is csak minden 3. védett min. 3 hónapig. Elég rossz hír:(
2020. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%
Nem csak maszk, szkafander kell! Ugyan is a maszk csak attól véd hogy a szájunkon/orrunkon ketesztül ne fertőzzünk. De mi van ha pont megvakarom az orromat, aztán felszállok a buszra, és végig fogdosom a kapaszkodót? Vagy belekenem a taknyot a pulcsim ujjába, aztán a nagy tömegbe véletlenül máshoz dörzsölöm? Vagy elszívok egy cigit, és a kezem a számhoz ért, és úgy tapizok össze mindent? Azért ezek gyakrabban előfirdulnak mint hogy pont másnak a pofájába tüsszentek.
2020. nov. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Miért ne kéne maszkot hordanod?

Ha mi abban fulladozunk a boltban viseljed csak te is.

2020. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!