Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a koronavírus nem sokkal veszélyesebb, mint az influenzavírus?

Figyelt kérdés

Ha, jól tudom, az influenza nem is terjed olyan könnyen mert nem mindenki kapja el, nem kerülhet mindenki szervezetébe(de javítsatok ki ha nem így van) a koronavírús viszont bárki elkaphatja, ha beteg lesz, ha nem..Valamint, az influenza lényegében szabadjára van/volt engedve és az influenzás betegek mégsem terhelték túl annyira a kórházakat, mint a covidosok

Mi az alapja annak, amikor azt állítják "az influenza majdnemhogy veszélyesebb, mint a koronavírus"



2020. nov. 5. 18:02
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
*lett
2020. nov. 5. 23:07
 12/32 anonim ***** válasza:
69%

"1: Mert az influenzától ugye nem lehet lélegeztetőre kerülni."

Persze, hogy lehet, mivel az is okozhat tüdőgyulladást többek között.

DE! Nem ennyien szoktak rákerülni influenza miatt.

Ha pedig csak a környezetemből indulok ki, ugyanezt látni. Eddigi 23 évem alatt senkit nem ismertem, aki lélegeztetőgépre került volna, érdekes, most az elmúlt 1-2 hónapban többet is, köztük középkorú, egészséges embereket is.

2020. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

12-es

Így van!

És az influenza lényegében szabadjára volt engedve, és nem terhelték túl a kórházakat az influenzás betegek

Ha a korona olyan veszélyes lenne, mint az influenza akkor feleslegesen nem hoznának ilyen intézkedéseket, csak a sok konteós azt hiszi, hogy ezeket az intézkedések a hatalom javát szolgálják és át akarnak vágni minket stb..:D vicc

Nekem nem az a bajom, ha valaki kételkedik ebben az egészben és megkérdőjelezi a veszélyességét

Én azon nevetek amikor valaki BIZTOS abban, hogy az egész csak kamu és egy kicsit se próbál meg gondolkodni, imádom amikor valaki egyszerre buta és nagyon, nagyon magabiztos:D

2020. nov. 6. 16:04
 14/32 anonim ***** válasza:
68%

Az a helyzet, hogy a hülyékkel nem érdemes foglalkozni, mert baromira fárasztó. Mondjuk most éppen a hülyeségük veszélyes, de sajnos én ezzel sem tudok mit kezdeni, a kormány tudna, de ők meg olyanok, amilyenek.

Az influenza egyrészt nem ilyen veszélyes, másrészt az ellen van már hatásos védőoltás, az oltatja be magát, aki akarja. A covid veszélyesebb és lényegében nem tudunk ellene mit tenni.

2020. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Naja..az meg a másik, hogy az influenza ellen van védőoltás
2020. nov. 6. 18:40
 16/32 anonim ***** válasza:
5%
A koronavirus nem öl azonnal. Ez egy biológiai fegyver. Pár éven belül mindenki meghal (eddig 48 millió) akiben ott van a cucc már.
2020. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
38%

Saját tapasztalatból mondom (és nem gondolom), hogy a koronavírus nem sokkal veszélyesebb, mint az influenzavírus, sőt szerintem gyengébb is!

Tavaly, amikor még nem volt ez a koronás mizéria, akkor voltam influenzás. Kb. 10 napig magas lázzal, köhögtem, taknyom-nyálam egybefolyt, ki sem bírtam kelni az ágyból. Szörnyű volt.

Idén beszedtem a covidot és annyi volt mint egy enyhe megfázás.

Szóval saját tapasztalatból mondom, hogy a sima influenza szerintem erősebb és jobban leterít.

2020. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó! Nem egy ember tapasztalata számít, hanem az, hogy átlagosan jobban árt-e az embernek. Sajnos ha több embert vizsgálunk, a covid rosszabb, annak ellenére is, hogy sokan tényleg csak egy náthának élik meg. Nem is lehet ilyen alapon összehasonlítani, mint ahogy te próbálod.

A súlyos eseteket kell nézni.

2020. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Hát ha én ilyen dögvészen voltam az influenzától, akkor abba szerintem sokkal többen halhatnak bele. Ki tudja, biztos van róla statisztika...
2020. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor már hoztak volna ehhez hasonlóan radikális intézkedéseket a kormányok, és nekem ne jöjjenek azzal, hogy a hatalom érdeke ez a sok korlátozó intézkedés meg a félelemben tartás

Úristen..ez max csak a kórházaknak meg a veszélyeztetettek számára kedvező

Persze a gyógyszeripar kaszál az egészen..de a kormányoknak, és nagyon sok mindenkinek nem éri meg ez az egész(legyen az, szegény vagy éppen kőgazdag) hagyjátok a logikátlan konteókat!:)

2020. nov. 9. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!