Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a koronavírus nem sokkal veszélyesebb, mint az influenzavírus?

Figyelt kérdés

Ha, jól tudom, az influenza nem is terjed olyan könnyen mert nem mindenki kapja el, nem kerülhet mindenki szervezetébe(de javítsatok ki ha nem így van) a koronavírús viszont bárki elkaphatja, ha beteg lesz, ha nem..Valamint, az influenza lényegében szabadjára van/volt engedve és az influenzás betegek mégsem terhelték túl annyira a kórházakat, mint a covidosok

Mi az alapja annak, amikor azt állítják "az influenza majdnemhogy veszélyesebb, mint a koronavírus"



2020. nov. 5. 18:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%
Nem akarnak maszkot venni mert "kényelmetlen" nem "divatos". Nem akarnak semmilyen korlatozást elfogadni, hogy ugyan úgy élhessék az életüke5 mint eddig. Ezért ezt a nagy "böcsességet" találtak indoknak, sajnos pár celeb is ezzel próbált hirnévre szert tenni és a szószólójukká válni. Van aki valóban megússza a fertőzést enyhe tünetekkel. Erre is apellálnak nem látva a töb ezer kórhában kezelt beteget ami soha eddig nem volt. Primitív, önző, ostoba emberek nem lehet erre mást mondani. Csak azt hiszik el ami velük is megtörtént. Szuzsuk ukrán celeb az élő példája ezeknek, aki 33 éves testépítőként belehalt a covidba előtte meg tagadta az egész járványt.
2020. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
17. Én lélegeztető gépre kerültem az infulenza miatt. Iszonyú következményei lettek a szövődményének ami tüdőgyulladás volt. Lehet,hogy én is megúsznám enyhe tünetekkel a covidot. Nem tudhatom előre. De ha így leterített egy egyoldali tüdőgyulladás inkább nem akarom megtapasztalni milyen a kétoldali ami sajnos lehe5 következménye a covidnak. Ebből nem lehet levonni következtetést. Egyéni példa. Szerencséd volt. Örülj neki.
2020. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
15%
21: Én azért nem akarok maszkot venni, mert szent meggyőződésem, hogy semmit nem használ, hiszen szakértő orvosok is vannak ezen a véleményen. A távolságtartás oké, még úgy 2-3 hónapig. Kihelyezett kézfertőtlenítők felőlem maradhatnak utána is.
2020. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
67%
23 kár hogy kísérletek bizonyították a hatásosságát. Ebben nem hinni kell mert tudományosan bizonyított, hogy ad védelmet. Persze nem mindegy milyen maszkot hordasz. Hinni a templomba járj. ;)
2020. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%
Mert buták es nem értenek hozzá
2020. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem annyira félnek, hogy nem mernek szembenézni a valósággal és ezzel nyugtatják magukat. Homokba dugják a fejüket és bíznak benne hogy nem kapják el.
2020. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Egyebkent ez is lehet.
2020. nov. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%
A Covid azért veszélyes mert nem tudni kire hogy hat , benne van a pakliban , hogy bárki meghalhat tőle életkortól függetlenül , de természetesen az idősebb emberekre meg a krónikus betegséggel élőkre veszélyesebb..és ez egy új vírus még azért 100% ban a kutatók sem ismerték ki teljesen idő kell hozzá , ha megtelepszik az emberben akkor komoly problémákat okoz mert a tüdőbe juthat , a maszk annyit véd ha esetleg kevesebb vírus kerül a szervezetbe akkor enyhébb lehet a lefolyása mintha telibe belélegzünk egy nagy adag vírust vigyázni kell sajnos , és nem szabad félvállról venni , mert fiatal teljesen egészséges embereket is már elvitt, egy Olasz orvos nyílatkozta ha a vírusnak tetszik egy szervezet az komoly problémákhoz vezet , és sokkal kiszámíthatatlanabb mint az Infuenza , mert ott a szervezet magától legyőzi a vírust de a Covidnál a Citokin vihar is van amikor túlreagálja a szervezet a kórokozót és sajnos attól kerülnek súlyos életveszélyes állapotba , tehát az koronavírus sokkal kiszámíthatatlanabb és veszélyesebb mint a Covid -19.
2020. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Jav: a Covid veszélyesebb mint az influenza azt akartam írni bocsi.
2020. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
31%
azért mert ez az igazság.
2020. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!