Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Augusztusban voltam koronavíru...

Iduxyka kérdése:

Augusztusban voltam koronavírusos és elment a szaglásom pár hét múlva kicsit vissza jött de azóta se javúl.tapasztalta valaki hogy vissza fog e jönni teljesen? Használok orrcseppet,sprayt,vitaminokat fül orr gégész javasolta.Orvos se tudja.

Figyelt kérdés

#szaglás #szaglás elvesztése #koronavírus #Koronavírus szaglás elvesztése #Ízlés szaglás elvesztése #Illat elvesztése
2020. nov. 5. 19:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
47%
-én ismerek vagy 30 embert aki koronás volt. Senkinek se ment el a szaglása se az íz értékelése. Ezek a tünetek szerintem nagyon egyediek.
2021. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
Hát szomorú vagyok h ennyi ideig nem jön vissza a szaglás.Én holnap telefonálok a dokinak,meg fáztam egy hete kb,tegnap óta szedek antibiotikumot,de tegnap este el kezdtem fura szagot érezni,azt gondoltam h a megfázásom miatt de most estére meg el ment a szaglasom,meg az ízlelésem is,akkor Covidos vagyok?🤔🥺Jaa és a fura szagot azt érzem,szóval nem értem...
2021. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Hogy vagy? Sajnos utalhat rá. Nekem is így derült ki hogy covidos vagyok hogy elment a szaglásom.
2021. jan. 15. 20:52
 34/39 anonim válasza:
Nekem fél éve ment el a szaglásom. Október elején volt egy igazán enyhe megfázásom, semmi több egy kis orrfolyásnál miután ebből kigyógyultam semmi változást nem vettem észre. Aztán dezodort szerettem volna vásárolni és akkor tűnt fel, hogy nem érzem az illatát, nem fordítottam rá különösebb figyelmet, de egy idő után nagyon elkezdett idegesíteni. Egyre többet fájt a fejem, a szaglásom sehol, viszont az ízlelésem tökéletes volt. Elmentem fül orr gégészhez, ahol semmi polipot vagy egyéb elváltozást nem látott így kaptam orrcseppet és lesz ami lesz. Egyáltalán nem használt, ezután elküldtek koponya Mr-re hátha a melléküregekben van valami, ott nem találtak semmit, viszont találtak az agyamban egy cisztát, nem mondtak rá semmi különöset, csak annyit, hogy ártalmatlan, a fejem pedig egyre jobban fájt, egy hete olyan szintű fejfájásom volt, hogy korházba kerültem. Csináltak vérvételt és abból visszamenő korona tesztet, és ekkor derült ki, hogy októberben az a megfázás bizony korona volt. Azt mondják vissza fog jönni a szaglásom, de itt vagyok fél év elteltével a fertőzés óta és még mindig semmi, nagy ritkán éreztem füstszagot, de azonkívül semmi. Nagyon aggaszt, hogy már sosem fogom visszakapni a szaglásom, de a remény hal meg utoljára
2021. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Kedves "34"-es!Javúlt már a szaglásod? Nekem sajnos nem. Az ízlésem se teljes ugyan olyan mint volt.
2021. máj. 16. 19:14
 36/39 anonim ***** válasza:
Én a 29-es vagyok, nekem se jött rendbe teljesen. Az ízlelés kb. 80%-os, ami azt jelenti, hogy valamit teljesen jól érzek, valamit kicsit tompán, pár dolognak meg rossz íze lett. A szaglásom ennél jóval rosszabb, a levegőben lévő szagokat vagy egyáltalán nem érzem, vagy nem tudom beazonosítani. Ugyanígy a parfümök, illatosítók, mind büdösek. De pl. az orgona illatát jól éreztem, miközben a levendula büdös lett. Én ezzel együtt tudok élni már, persze örülnék, ha visszajönne teljesen. Egy dolog élteti bennem a reményt, hogy a narancs ízét szeptember óta szörnyűnek éreztem, és múlt héten, 8 hónap után újra rendes narancs íze volt. Ez alapján úgy tűnik alakulgat, mert egész télen, rendszeresen ettem narancsot, és sose volt jó, most meg helyreállt.
2021. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Hasonlóan érzek én is. Van olyan illat ami nekem is büdös. A csokinak van hogy penész íze van. Például ha marha pörköltet eszek nem érzem a jellegzetes ízét és illatát csak hogy hús. Majdnem mindennek más az illata vagy inkább szaga van.A büdöset nem nagyon érzem,ha a kislányom bekakál akkor nem veszem észre de ha teszem tisztába akkor kicsit érzem. Ha kint vagyok a szabadba akkor néha fura ízt érzek a torkomban. Remélem helyre jön egyszer de már nem hiszem. Az nagyon jó hogy érzed a narancs ízét. 😊
2021. máj. 17. 00:24
 38/39 anonim ***** válasza:

"visszamenő korona tesztet"

Az milyen?

2021. máj. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"A csokinak van hogy penész íze van."

Az elég gáz lehet... Bár ha fogyózol, végülis hasznos... ;-)


"ha a kislányom bekakál akkor nem veszem észre"

:DD

2021. máj. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!