Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomók az áll alatt...

Nyirokcsomók az áll alatt évek óta normális? 16 l

Figyelt kérdés

sziasztok kb 2 és fél éve van egy kb fél centis nyirokcsomó az állam alatt közvetlenül. mikor észrevettem azelőtt arcüreggyulladásom volt 1 hétig, míg orvoshoz mentem mert nem múlt el magától (még nem volt ilyen), utána még 1 hétig szedtem antibiotikumot, míg elmúltak az arcüreggyulladásos tünetek, de azóta is ugyanúgy ott van a nyirokcsomó, de nem nőtt semmit,viszont néha érzem, hogy ott van, kicsit fáj, főleg alkoholtól másnap, kevéstől is. kb fél éve voltam azóta fül orr gégészeten de nem tudta kitapintani a nyirokcsomót a doki. voltam háziorvosnál aki nézte hogy van e megnagyobbodott nyirokcsomó (influenza / koronavírusos tünetek miatt) de elfelejtettem szólni neki erről.


az a baj hogy rátaláltam a limfóma betegségre és sajnos magamra ismertem mert ugyanolyan a tapintása mint az én nyirokcsomómnak vagyis kemény, nem mozgatható, fájdalmatlan és nem múlt el több mint 2 év alatt 🥺 de nem is nőtt. most szerintetek menjek vissza a fülorrgégészetre megnézetni ha képtelen kitapintani vagy felesleges ha nincs más tünetem? teljes vérkép júniusban volt és nem volt rajta eltérés.


köszi



#rák #nyirokcsomó #arcüreg-gyulladás #limfóma #ráááááááááááááááááááááááák
2020. nov. 10. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodj meg, nincsen semmi baj, biztos vagyok benne, hogy nem limfómád van.


Háziorvossal viszont mindenképpen konzultálj erről, ő pedig majd megmondja hová menj vele. C és D vitamin bevitelre figyelj oda nagyon, ez ami még nagyon fontos.

2020. nov. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak is volt egy ilyen a nyakán pici korában, talán 1-2 évig. Nem tudom, pontosan mikor tűnt el, de egyszer csak már nem volt ott, és azóta sincs. Doki is látta, de azt mondta, ne foglalkozzak vele. Abban az időszakban sokat volt beteg, most teljesen egészséges (vitaminokat is szedünk). Szerintem nem kell túlaggódni.
2020. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem rég óta van nyirokcsomó hyperthrophia mivel mononukleozist kaptam régen
2020. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi ❤️
2020. nov. 10. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Én limfómás vagyok/voltam(tünetmentes vagyok), de szerintem neked nem ez lesz a gondod.:) Egy háziorvost mindenképpen keress fel.
2020. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is limfómás voltam, és nekem nagyon régóta van egy megnagyobbodott nyirokcsomóm aminek semmi köze nincs a limfómához, nyálkő vagy ilyesmi miatt lehet.



Megnézetném, orvossal azért, van nagyonlassan növekvő limfóma is (indolensnek nevezik).

2020. nov. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!