Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek fertőzhetek még?

Szerintetek fertőzhetek még?

Figyelt kérdés

Jó a gyakori nem pont az a hely ahol erre pontos alátámasztott választ fogok kapni, de mindegy most.


Szombaton lesz a 10. nap, hogy megjelentek az első tünetek, és a háziorvos aztmondta, hogy ha ez letelik, akkor mivel már elmúltak a súlyosabb tünetek, ezért visszamehetek közösségbe teszt nélkül is. Most van a 7. nap, és 2 napja teljesen tünetmentes vagyok, csak az ízlelésem nem jött még vissza. Meg én nem is köhögtem, az orrom sem fújtam egyáltalán, csak hasmenésem volt keményen és extrém fáradt voltam napokig. Meg az első 2 napba volt lázam.


Na szerintetek csináltassak tesztet, vagy ne? Az orvosom aztmondta, hogy felesleges, mert úgyis negatív lesz. Kicsit parázok is emiatt. De a környezetembe meg úgy kezelnek az emberek mintha leprás lennék, és a családba se mehetek vissza addig amíg nincs egy negatív tesztem. Megértem őket meg nem is. Senkit nem akarok megfertőzni, de ezt egy kicsit túlzónak érzem.



2020. nov. 11. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki fél, ezt értsd meg. Anyukám beteg, tegnap letelt a 10 nap, még mindig nincs szaglása. A háziorvosa azt mondta, hogy kell egy negatív teszt, hogy visszaengedje dolgozni (ez ma megtörtént), és ha negatív, akkor is csak úgy engedi vissza, ha visszajön a szaglása, vagy 5 nap múlva új teszt. Ez nekem szimpatikus, és a családba visszamenetelhez is szerintem minimum egy negatív teszt elkélne.
2020. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, megértem, és ezzel teljesen tisztában is vagyok. Kicsit fura is amúgy hogy a háziorvos negatív teszt nélkül így visszaenged. Nekem amúgy van szaglásom, nem teljes, de érzek szagokat. Az ízlelésem az ami gallyra ment.
2020. nov. 11. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!