Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pozitív lett a covid tesztem....

Pozitív lett a covid tesztem. Most akkor kell egy negatív eredmény a karantén feloldáshoz?És hogy fogom megkapni a határozatot a karantéról?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szerint nem kell negatív eredmény, elég, ha letelik a 10 nap mintavételtől számítva. A háziorvosom viszont mondta, hogy kell majd egy negatív, és majd megrendelik. (Gondolom majd több, mint 10 nap mulva ide is érnek a leterheltség miatt :( )


Valaki el tudná mondani, mi az igazság? Illetve onnantól, hogy pozitiv lettem, mi a menete a dolgoknak? Köszönöm!



2020. nov. 12. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Meddig tart a járványügyi elkülönítés?


Ha az érintettnek voltak tünetei, a következő feltételeknek kell teljesülniük:


a beteg legalább 3 napja láztalan,

légúti tünetei megszűntek,

és a tünetek kezdete után legalább 10 nap eltelt.


Ha az érintettnek nem voltak tünetei, az elkülönítést a fertőzés igazolása utáni 10. napon lehet feloldani.

2020. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11: szerintem itt mar nem jarvanyugyi elkulonitesrol van szo (nem kulfoldrol jottem haza), hanem pozitiv tesztem van, hatosagi karanten ala kellene, hogy helyezzenek. ennek a feloldasa a kerdes
2020. nov. 13. 12:07
 13/19 A kérdező kommentje:

11, megkövetlek, ez alapján igazad van, ez járványügyi elkülönítés

[link]


bár itt nem találtam infót, kell-e negativ teszt

2020. nov. 13. 12:23
 14/19 anonim ***** válasza:
Ezt mondtam én is. És nem, nem kell újra teszt
2020. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#5 A 21 napot nekünk is mondta a háziorvos. Szóval nem biztos, hogy #3 hülyeséget írt...de a részleteket nem ismerem.
2020. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
szombat óta itthon vagyok, azóta vannak tüneteim is, kedden csináltak tesztet. Ha potív akkor honnan számoljak a 10 napot? mert a teszt vételnél azt mondtak ők ezt nemtudják...
2020. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Dehogynem tudják. Pont onnan kezdődik.
2020. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Azota mar volt egy masodik tesztem, mivel a haziorvos elrendelte, karanten felszabadito vagy mi a neve.

Az is pozitov lett, igy mar 22 napja vagyok karantenban de nem kaptam meg mindig se hivast se levelet az ANTSZtol, NNKtol, senkitol. Masok 10 nap utan szabadulnak, nem is ertem en ezt h miert nem kaptam semmit es h nekem miert kell negativ teszt.

Mar nagyon nehezen birom a bezartsagot, viszont ha tenyleg pozitiv vagyok, akkor maradok a sejhajomon, nem akarom megfertozni senkit. Ha nem igy rendeli ep a haziorvos h meg egy teszt kell, most pozitivan kint rohangalnek... mennyi ilyen lehet kint :o

2020. nov. 25. 22:08
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ha nem igy rendeli ep a haziorvos h meg egy teszt kell, most pozitivan kint rohangalnek... mennyi ilyen lehet kint :o"


A kutatások szerint ha valaki tünetmentes, akkor összesen 2-3 napig fertőzőképes általában, mégpedig a betegség lefolyásának eleje felé. A tesztje lehet pozitív ezután is, de extrém ritka, hogy valaki 10 nap után fertőzzön még tünetmentesen.


De neked tüneteid is voltak, az lehet más. Viszont nem biztos, hogy fertőzöl, attól még, hogy pozitív a teszt, mert a nem fertőzőképes vírustöredékeket is kimutatja. Azért persze az a biztos, ha el vagy különítve, amíg pozitív.

2020. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!