Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet tutira elkapni a...

Hogy lehet tutira elkapni a covidot? Belefáradtam, hogy egy családtag miatt, aki valamiért mindig pozitív újra és újra kezdik a karanténom. Így viszont, ha elkapnám vagy így vagy úgy kikerülnek a karanténból.

Figyelt kérdés
2020. nov. 24. 23:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg nincs hova.

Majd a pozitív fog, mert annak van.

2020. nov. 25. 07:06
 12/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak. Valószínűleg te már tünetmentesen túl vagy rajta és ezért nem kapod el újból. Valóban nincs rendjén ezekkel az idióta intézkedésekkel minden, ezért is ellenzik ilyen sokan az értelmetlen korlátozásokat, intézkedéseket. Jelenleg egy dolgot tehetsz, megpróbálsz esetleg elköltözni ahol egyedül laksz.
2020. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Pénteken elmegyek antitest tesztre a kíváncsiság miatt. Nyilván azt nem mondom, hogy tesóm összeköpködött meg három covidossal voltam egy légtérben mégis negatív lettem kétszer is.


Aztán, ha lenne G antitest hátha nem csinálják tovább velem. Komolyan lassan idegileg ez jobban megvisel, mint a covid bárkit itthon.

2020. nov. 25. 15:12
 14/18 anonim ***** válasza:

2020. november 11-én a Portugál Fellebbviteli Bíróság jogellenesnek ítélte a kizárólag PCR-teszt eredmények alapján történő karantén elrendelését.

A bíróság kijelentette, hogy a teszt megbízhatósága az alkalmazott ciklusok számától és a jelenlévő vírusterheléstől függ.

A bíróság arra a következtetésre jutott, hogy „ha valakit a PCR pozitívnak tesztelnek, és az eljárás során 35 ciklust vagy annál magasabb küszöbértéket alkalmaznak - amint ezt a legtöbb európai és amerikai laboratóriumban teszik -, akkor annak valószínűsége, hogy az illető fertőzött, kisebb, mint 3%, és annak valószínűsége, hogy az eredmény hamis pozitív legalább 97%.”

Az ítélet bírósági összefoglalása a következőképpen szól: „Tekintettel arra, hogy mennyi tudományos kétely áll fenn - amit az ügyben szakértőként megkérdezettek is egybevágóan hangoztattak - a PCR-vizsgálatok megbízhatóságával kapcsolatban, a fertőzés vagy kockázat fennállását alátámasztó, orvosi diagnózis hiányában nem lehet megállapítani, hogy az illető valóban fertőzött."

Fontos megjegyezni, hogy a PCR technológiát csekély mennyiségű genetikai anyagok sokszorozására, kutatási célokra fejlesztették ki. Soha nem szánták diagnosztikai eszköznek.

Egyre több per várható emiatt, hátha ide is elérnek előbb utóbb az események. Akkor tudsz kártérítésért perelni, amiért alaptalanul bezártak.

2020. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha nem értesz a biológiához, akkor inkább ne szólj hozzá a témához, mert süt belőled az ostobaság
2020. nov. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15: Belőled még jobban. Amit írtam, azt pedig egy doktortól idéztem.
2020. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Rohadjak meg.

Tesóm 16-án negatív most pozitív. De költözik ha már ilyen retardált munkahelye van, hogy 3 hete nincs tünete és negatívan küldik megint tesztelni. Az apámé meg megse jött még. De gyökér rendszer ez.

2020. nov. 27. 22:06
 18/18 anonim ***** válasza:
16-os, ne égesd már magad tovább, szánalom,amit művelsz
2020. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!