Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem tudom erősíteni vitaminokk...

Nem tudom erősíteni vitaminokkal az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: rosszul vagyok a vitaminoktól. C és D vitamin még úgy ahogy lemegy, de semmi más nem! B komplexet vettem be múltkor, étkezés után és azonnali hányinger tört rám ami szűnni sem akart.

Egyszer ráfáztam, nem tudtam hogy éhgyomorra nem szabad vitamint bevenni és megszédültem majd hánytam. De olyan is előfordult hogy egymás után délután bevettem 3-4 félét és akkoris ugyanez történt. Már kísérleteztem eleget, de én rosszul vagyok tőlük. Amit enni szoktam zöldség, gyümölcs; hagyma összes fajtája és formában, paradicsom, paprika, avokádó, alma, banán, szőlő, szilva.



2020. nov. 25. 00:23
 1/9 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Zink 15 mg naponta 1 x igen jó Immunerôsitôszer! Reggeli után kell bevenni bô folyadèkkal! Az jó, hogy sok zôldseget és gyûmôlcsôt eszel.
2020. nov. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Alapvetoen, nem szabad delutan vitaminkeszitmenyeket bevenni, mert nemelyik felporget, es aztan kiirod a kovetkezo kerdest, hogy nem tudsz aludni.

A masik gond lehet, hogy kulon-kulon akarod szedni a vitaminokat, ami eredmenyezhet tuladagolast - es hanyast - es egyeb irritaciokat.

Par vitamint nem szabad azonos idoben bevenni, mert "nem szeretik egymast", hanem legalabb feloras kulonbseget kell tartani a beveteluk kozott. Ez alol csak az ugynevezett multivitaminok a kivetelek, amikor egy tablettaban veszed be a 26 fele asvanyi anyagot es vitamint (most ennek a taglalasaba nem mennek bele), de a lenyeg, hogy mindig rogton a reggeli utan vedd be, akkor kevesbe irritalja a gyomrodat.


(hagyma, fokhagyma nem igazan segit az immunrendszer erositeseben, sot semmiben sem, hacsak nem eszed nyersen, vagy max. felig fotten. Agyonfozve a porkoltben nagyszeru izt ad, de nem fogja tamogatni az immunrendszeredet.)

2020. nov. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt is tapasztaltam, hogy nem tudok tőle aludni! A hagymákat pedig nyersen eszem napi rendszeresseggel. Vagy piritost megkenek fokhagymával még, krémlevesek stb. Köszi a választ, akkor erre figyelni fogok.

1#: Utánaolvasok az ajánlásnak! Nagyon köszönöm!!

2020. nov. 25. 00:55
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

A multivitamin tartalmaz cinket is. Az asvanyi anyagok tuladagolasaval vigyazz (amugy a cinkre tenyleg szukseg van, de ne told tul, mert tul sok bajt tud csinalni)

Zinkbol kb. 10 mg a napi adag, ha follyamatosan, minden nap beveszed. Ha tuladagolod, az egyik tunet a hanyas-szedules, a masik a HDL lecsokkenese, es van meg 300 masik.

2020. nov. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most lehet butaságot kérdezek -nem hallottam még ilyet soha- de nem lehetne elmenni orvoshoz aki vérkép alapján elmondja miből mikor és mennyi vitamint szedjek? Tudom most pont nem ilyenekkel kell terhelni az egészségügyet, de talán ha végre egyszer visszáll az élet a rendes kerékvágásba akkor vajon van ilyenre mód és lehetőség?
2020. nov. 25. 01:42
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Magyarorszagon nem tudom, ez hogy mukodik, de itt, ahol elek, ez az alap, hogy vervizsgalat evente "kotelezo", es, ha valami nem stimmelt, akkor felirjak, hogy mit szedj, es 3 honap mulva ujra vervizsgalat.
2020. nov. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Tehát akkor a kérdésed valójában az, hogy hogyan tudnád beszedni a tápkiegészítőket kellemetlenség nélkül?

Szedjél folyadék kiszerelésűeket. A jobb D-vitaminok amúgy is olajos cseppben vannak - pl. GAL, WTN - mindhez van K-vitamin is, ami fontos. Aszkorbinsav (C-vita) kapható por alakban, azt feloldhatod teában, üdítőben. A B-vitamin necces, azt javaslom, hogy keress olyat, amiben nincs folsav (pl. Bioextra B-komplex), mert a folsavnak van egy jellegzetes íze, ami esetleg kiváltja ezt a pszichés rosszullétet.

Ami a cinket illeti, ha tényleg pótolni akarod, akkor ne 10 mg-ot szedj naponta, mert a cink nagyon rosszul hasznosul, akárcsak a vas. Még a "jól" felszívódó vegyületeiből is (ami nem a cink-oxid, hanem cink-pikolinát, cink-glükonát, cink-citrát stb.) 10 mg-ból felszívódhat max. 2-3. Vannak kifejezetten nyomelem pótlók is, pl. a Yiya Cink&réz+nyomelemek terméke. Olyat érdemes szedned, amiben nincs szelén, mert annak is van egy jellegzetes íze, ami esetleg öklendezést válthat ki.

Sajnos a vérkép dolog nem ilyen egyszerű. Bizonyos ásványi anyagokat meg tudnak nézni, pl. vas, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, illetve pár vitamint, pl. B12, D-vitamin. De az ugye nincs melléírva, hogy milyen a beleid állapota a felszívódáshoz, mennyi idő alatt milyen bevitellel alakult ki az adott szint és vajon milyen intenzitású pótlás vezetne emelkedéshez. Sokszor a dokik még arra se térnek ki, hogy rossz felszívódású vegyületből nem lehet ásványi anyagot pótolni, csak "egyen magnéziumot" - és ennyi. Aztán megy a laikus a drogériába, leemeli a legtutibbnak látszó magnéziumot (amiben "természetesen" magnézium-oxid van, azaz megy az egész át rajta felszívódás nélkül) és csodálkozik, hogy nem használ.

2020. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes leírást, nagyon hasznos számomra!! Mindenkit felpontoztam, nem tudom ki pontoz le Titeket..
2020. nov. 25. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Inkább csináltass vérvizsgálatot, hogy egyáltalán van-e vitaminhiányod. Multivitamint kúraszerűen kell szedni, nem egész évben, megállás nélkül.
2020. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!