Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikrobális (gombás) ekcéma...

Mikrobális (gombás) ekcéma mitől alakulhat még ki?

Figyelt kérdés

Most voltam dokinál, megállapította, hogy gombás ekcémám van, meg is lepődtem, mert semmi viszketés vagy égő érzés nincs. Azt mondta, hogy állatoktól kaphattam el. De semmilyen állatunk nincs, nem is jártam semerre ahol találkozhattam volna állatokkal. Most van egy fél éves kislányom, vele szoktam sétálni menni, de emberrel is alig találkozom útközbe.

Akinek volt esetleg hasonló, mitől alakulhat ki?



2020. dec. 1. 10:08
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! E bôrbetegsèg hátterèben ez esetben baktèriumok, vagy gombák allergiás alapon okoznak ekcèmát. Tûnetei: vègtagokon, vagy a tôrzsôn kerek hámló gócok jelennek meg, melyek erôsen viszketnek. Kezelèse: a gyulladási góc felderitese ès kezelèse, amennyiben a gócot megszûntetjûk, úgy az ekcèma is elmúlik.
2020. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!