Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatnád magad a COVID19...

Beoltatnád magad a COVID19 ellen, ha utána nem kell maszkot viselni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
66 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem ér annyit az egész,bkv-n,boltban kibírom,utcán és munkában nem veszem fel.
2020. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha pl. munkahely elvárja (szociális munkás vagyok) vagy utazáskor kötelező lenne, akkor igen, más esetben nem. A maszk engem nem zavar, már egészen megszoktam. Télen dirrekt jó, nem fázik az arcom..
2020. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Teszek a maszkra, de nyáron végre utazni akarok, és kb kizárt hogy átengednek a határon oltás nélkül, szóval mehet be a cucc ha lesz.
2020. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Be. Azt azért látni kell, hogy a maszkviselési kötlezettség nem függ az oltástól. Akit beoltanak, annak is kell maszkot viselni. Ugyanis nem tudjuk, hogy az oltottak ha elkapják, nem fertőznek-e tünetmentesen.
2020. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

A maszktól 100% hogy nem fogok megpusztulni hosszútávon, illetve a gyerekeim (ha lesz/lesznek) sem lesznek ilyen olyan fogyatékosok. Ugyan ez erről a vakcináról 100%-os bizonyossággal nem mondható el, úgyhogy nem, inkább hordom ezt a szart életem végéig, mintsem beadassak magamnak egy adag random sz@rt.


Ki tudja mit okoz hosszútávon... Mi van ha 10-év múlva hal meg tőle mindenki, vagy lesz demens?

2020. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Úgy gondolom, hogy akik beoltatják magukat, azoknak is kelleni fog a maszk. Vagy majd kitalálnak vmi újabb korlátozást, pl mutálódott a covid, vagy jön egy még újabb vírus, vagy gumikesztyű is kötelező lesz.
2020. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Mivel a munkám során elengedhetetlen a jó maszkviselés, ezért nem kimondottan hatott meg, hogy máshol is hordani kell. Önmagában ezért nem. Mivel ráadásul közölték, hogy nem lehet válogatni, azt kapsz, ami van, ezért sem fogom beadatni. Nekem nem kell sem orosz, sem kínai vakcina, egyik sem felel meg az európai követelményeknek. Pláne a kínaiaktól nem kell semmi, akik lapítottak, mint sz*r a gazban, amikor már tudtak a vírusról. Ezek után nehezen bízik meg bennük az ember.
2020. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
68%
Nem!!! Ez hülyeség!!!!!!!!!!
2020. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Jó a kérdésed, Kérdező :)


Én azt mondanám, hogy nem lenne szükség oltásra, ha mindenki fullosan betartaná (illetve pontosabban betartotta volna időben) a szabályokat - akkor ugyanis eltűnne (eltűnt volna) egy idő után a vírus. A maszkhordás sokat segít, de sok olyan helyzet adódik, ahol az emberek mégis leveszik, így a hordása csak esélyeket csökkent érdemben.


Valahogy úgy vagyok ezzel az egész oltáskérdéssel, hogy:


- A vírus teljesen szabadon való elengedése túl sok halálozással jár, illetve az egészségügy gyorsan összeomlana (Bergamo környékén ez történt lényegében, először észrevétlenül terjedt, majd egyre gyorsabban, de addigra már késő volt) - most is csak azért nem omlik össze teljesen (vagy nem vallják be), mert súlyos korlátozások léptek életbe.


- Ez a félig együtt élünk a vírussal című dolog (nálunk kb. szeptember és októberre teszem ezt, ellentmondásos intézkedések jellemzik) szintén nem működik, mert mindig lesz olyan helyzet (étterem, futballmeccsek, kisebb rendezvények, stb.), ahol könnyen talál a vírus magának utat. Sokan nem tartják be a szabályokat ennél a verziónál. Illetve, egyszerűen nincs az a kapacitás, hogy felkutassanak minden kontaktot, erre csak az ázsiai országok képesek + talán a szigetországok.


- A szigorú szabálybetartás nem megy nálunk, úgy általában Európában. Sok munkahelyen nem hordanak maszkot, egyszerűen nem várja el a munkáltató. Tehát ennél a verziónál is bőven fog találni a vírus további sejtgazdákat.


Emiatt a következő a véleményem, nem kell egyetérteni velem: mivel egyik megoldás sem működött igazán Európában (vagy az eü-et vagy a gazdaságot iktatjuk ki), sajnos lehet, hogy ki kéne próbálni egy + megoldást, hogy ne legyen túl sok halálos áldozat és hogy az egészségügy ne legyen ennyire megterhelve és ez az oltás.


Sajnos ez a csúnya velejárója a covid-nak és ezért kéne kipróbálni valami újat: hiába sok az, aki otthon is át tudja vészelni (akár csak náthásan), de ha csak minden 15-20. fertőzöttet kórházba kell szállítani, azt már nem bírja elviselni hosszú távon az eü. Illetve, rulettjáték, hogy Te melyik csoportba kerülsz be. Az sem tuti, hogy immunis leszel a természetes fertőződés után. Sajnos ez van :(

2020. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Akkor is beoltanám magam, ha semmi sem változna utána azonnal. Pedig már egyszer elkaptam, de az immunitás messze nem biztos, ezért kell oltással erősíteni.

Nem hiányzik, hogy még egyszer beteg legyek, mint sajnos egyre több ilyen esetet tudok.

2020. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!