Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen módom lehetne a vérkeri...

Milyen módom lehetne a vérkeringést javítani? Sportot űzők szóval valami testmozgáson kívüli megoldást szeretnék mivel az annyira nem használ, vagy ha használ is nem eleget sajnos.

Figyelt kérdés
Tünetek: hideg kéz és hideg láb folyamatosan akár nyáron is.
2020. dec. 12. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál? Ha igen, és a szíveddel minden rendben, akkor szerintem így jártál, ilyen alkat vagy. Húzzál zoknit, az sokat segít a kezednek is (tapasztalat).
2020. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak vérkeringést serkentő természetes készítmények, táplálékkiegészítők is. Esetleg nézz utána. Pl ginkgo biloba. Nekem valami hasonló segített, azóta pl nem fázik a lábam.
2020. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Megpróbálom a zoknit. Azon is gondolkodtam hogy ha szinte csak meleg folyadékokat vinnék be mint például tea vagy akár a sima vizet is picit melegített állapotban innám akkor az jó hatást gyakorolna-e erre a gondomra? Egyébként orvosnál voltam azt mondta nincs gond legalábbis azóta többször is vizsgáltak ilyen olyan gépekkel is és azok szerint is oké minden. Szóval nagy dilemma számomra hogy vajon mi okozhatja ezt nekem. Bár lehet hogy ez veleszületett gond lesz a számomra és nem orvosolható végleges megoldással.
2020. dec. 12. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a masszázs is segíthet. Ha pl. kúraszerűen eljárnál hetente egyszer egy masszőrhöz (majd a covid után persze).
2020. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szauna (kondi termekben szokott lenni) , megfelelo folyadekbevitel
2020. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A meleg folyadék is segít. Ha egyszer áthűlt a kezed-lábad, akkor nagyon nehezen melegszik vissza utána. Amúgy ha a törzsed fázik, akkor is először a kezed-lábad lesz hideg, mert a szervezet direkt összehúzza ott az ereket, hogy kevesebb hőt veszíts. (Ezért nem jó ötlet kihűlt emberrel alkoholt itatni: az pont kitágítja az ereket a bőrben, amitől az illető jobban fogja érezni magát, de valójában gyorsabban fognak a belső szervei tovább hűlni, csökkentve az életben maradási esélyeit.) Szóval lehet, hogy a dupla pulóver is használni fog. Van olyan rokonom, aki nyáron is hosszú ujjú inget és hosszú nadrágot hord, mert hacsak ki nem áll a tűző napra vagy nincs 30+ fokos kánikula, fázik különben.
2020. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!