Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan/ismertek olyat,...

Van itt olyan/ismertek olyat, aki colitis vagy crohn betegség mellett esett át a koronavírus fertőzésen? Hogy viselte?

Figyelt kérdés

Ha lehet, kort is írjatok, köszönöm.

Aggódom, mert ennek az "alapbetegségnek" a kockázatáról semmit sem találni. Vajon jelent akkora kockázatot a koronavírrus lefolyása szempontjából, mint a cukorbetegség?



2020. dec. 13. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi változás másokhoz képest.
2020. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
19F. Colitises. Szinte tünetmentesen,csak az orrom folyt egy kicsit.
2020. dec. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Azóta találtam minimális információt arról, hogy az eddigi (nagyon csekély) tapasztalatok alapján a crohn és colitis nem jelent extra kockázatot, és az ilyen betegeknél nem gyakoribb a súlyos lefolyású covid, mint másoknál. Némileg megnyugtató.

Csak tudjátok, ez "az elhunytak krónikus betegségben szenvedtek" duma, amit folyton tolnak, és az, hogy az elhunytaknál krónikus alapbetegségként a crohnnál, colitisnél kevésbé súlyos betegségeket is feltüntetnek, a frászt hozza az emberre. :)

2020. dec. 15. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám, lázas volt és nehézlégzése, de már jól van.
2020. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Több olyan fertőzöttel is személyes kontaktba léptem (4-5 személy), akiről később derült ki, hogy covidos volt. Féltem is, hogy elkapom (a colitisem miatt fokozottabban tartottam ettől). Nos, fogalmam sincs, hogy elkaptam-e, de semmilyen tünetet nem produkáltam, semmi sem utalt rá, hogy elkaptam volna.
2021. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is colitises vagyok. Én sem tudom, hogy mar túl vagyok-e rajta. 4 mberrel biztosan találkoztam, aki/akinek a családjában igazolt covidos volt. 3al egy autóban is utaztunk, eggyel pedig 5-6órán át együtt dolgoztunk. Sehol nem volt maszk meg távolság tartás.
2021. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!