Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mentők által végzett koronavír...

Mentők által végzett koronavírus teszt előtt szabad enni-inni? Ha nem, mennyi ideig?

Figyelt kérdés
Nem mondott az orvos semmit erre vonatkozóan - én pedig elfelejtettem rákérdezni - csak, hogy majd telefonálnak.

2020. dec. 17. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Állitólag 3 órával előtte nem. De ki tudja azt kívárni,amig meg érkeznek. Nálunk az adott idő pont után 1 napra érkeztek.

És mi van a cukor betegekkel akiknek naponta többször kell enniük.

Erre senki sem gondolt.

2020. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem is szóltak előre, hogy mikor jönnek, csak csörgött a telefon, hogy "itt vagyok a ház előtt". Amúgy ahogy már írták: 3 óra.
2020. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Úgy tudom már csak orrból vesznek mintát, ennél meg állítólag lehet enni-inni.
2020. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És mégis hogy ne egyen-igyon az ember három órával előtte, amikor azt sem lehet tudni, hogy mikor jönnek?
2020. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"És mégis hogy ne egyen-igyon az ember három órával előtte, amikor azt sem lehet tudni, hogy mikor jönnek?"

Ez az egyik, a másik meg az, hogy volt olyan ismerősöm (munkatársam), akinek reggelre ígérték az érkezést, erre fel a késő délutáni órákban értek ki a mentők mintát venni.

2020. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma vették le a mintát. Délelőtt hívtak, elmondták, hogy pontos érkezést nem tudnak mondani, de mindenképp ma, mostantól ne egyek-igyak, és fogat se mossak. Hozzátették, ha esetleg mégis eszem-iszom, akkor ezt jelezzem a kiérkezőknek, és akkor orrból vesznek mintát.

Gyakorlatilag ez úgy néz ki jelenleg, hogy mindenképp az orrból vesznek mintát, antigén gyorsteszt számára, ami 97%-os pontossággal kimutatja a fertőzöttséget. Ha ez pozitív, nem szükséges további mintavétel, ha negatív, megerősítik egy garatmintából végzett PCR teszttel, amihez már szükséges a kellő "mennyiségű és minőségű" garatváladék.

2020. dec. 18. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!