Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik lélegeztetőgépre kerültek a COVID miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vannak itt esetleg olyanok, akik lélegeztetőgépre kerültek koronavírus fertőzés miatt, de túlélték? Ha igen, megosztanátok a tapasztalataitokat, hogy min mentetek keresztül? (Mit éltetek át, hogyan éltétek túl, mennyi ideig tartott a felépülés stb.) Olyanok is írhatnak akiknek családtagja, vagy közeli barátja került lélegeztető gépre.

2020. dec. 20. 23:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%
#9, vannak bajok rendesen...
2020. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

En csak attetelesen ismerek olyat, akiert imadkoznunk kellett meg aprilisban mert 40 x evesen lelegeztetore kerult es 3 hetig azon is volt. Utana mar nem irtak rola a levelezolistankon, de elvileg felepult.

Egy rokonunk ferje csak par napra, de lelegeztetore kerult szinten. Viszont ot nem merem megkerdezni, mert a rokonunkkal is evek ota nem.beszeltem es nem lattam, igy eleg hulyen venne ki magat, higy most csak ezert felhivjam uuu hallottam na milyen volt???


Amit en tudok es lattam intenziven, hogy aki lekegeztetogepet igenyel akarmi miatt is, az nem valaszthat, es az orvos se nagyon dontheti el mi legyen. Vagyis ha nem teszik ra meghal. Az mas kerdes mikor veszik le...

2020. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

Az orvos nem döntheti el? Az meg hogy lehet? Elvileg azok döntenek, hogy az állapota a betegnek igényli e vagy sem.

Súlyos tüdőgyulladásnál rátesznek, mert akkor nem tudsz normálisan lélegezni magadtól.

Még vajúdás alatt is adnak oxigént, de ez mellékes.

2020. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Jaj, 13-as, te olyan értetlen vagy!

12-es úgy értette, hogy nincs választási lehetősége az orvosnak: vagy ráteszi a beteget, vagy azonnal meghal. Tehát nincs értelme arról beszélni, hogy a léleg.gép mennyit árt a rajta levőnek, mert ha csak egyetlen embert is meg lehet így menteni, az már több annál, mintha nem lenne léleg.gép és senkit se tudtak volna megmenteni közülük.

2020. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%

A #7-esre reagálva nem az orvosokat, hanem a politikát hibáztatta.

A modern háború arról szól, hogy le kell fizetni az orvosokat, médiát, politikusokat, hogy mérgezzék az embereket a szeretet nevében.

2020. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
93%
Nekem 2 rokonom volt lélegeztetőgépen. Mind a 2-en túlélték. Az egyik több évtizede láncdohányos volt, a másik pedig súlyos betegséggel küzdött.Így is túlélték szerencsére.
2020. dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

Igen Goldmundnak igaza van. 13-ad ugy ertettem az orvos nem akozul valaszt (= dont), hogy ratesz-e vkit vagy sem. Ha nem akarja hagyni meghalni, akkor rateszi.


Sajat eletembol egy pelda. Gyerekemet mutottek. Mutetre sokat vartunk, mert mas betegseg miatt hetekig lelegezteton volt. Orultem vegre fokozatosan levettek. (Lelegeztetesnek, legzestamogatasnak vannak fokozatai...). Vegre megmutottek. Mutet utan megyek be latogatni, erre azzal fogadnak edesanya ujra gepre kellett tenni. Most mit kellett volna csinalnom? Magyar szokas szerint kiverni a hisztit, hogy ee hat mar jol volt lekerult a lelegeztetorol es most miert raktak vissza? Mit kepzelnek maguk, biztos elcsesztek a mutetet jaaaaj jaaaj hivom az ugyvedet...Hat nem. A mutet utan ebredeskor leallt a legzese. Es nem sikerult ujra inditani, intubalni kellett. Szerencsere 1 nappal kesobb maganak kihuzta a csovet es lelegzett tovabb szepen. Tehat en koszonom, hogy gepre raktak es nem ugy "dontottek" o esku ide vagy oda nehogy mar kiakadjon a szulo inkabb kozoljuk vele legzesi elegtelenseg miatt elhunyt.



A covid is aljas lehet epp par orara nagyon rosszul vagy geore raknak aztan lehet levehetnenek de fel nap mulva megint vissza ezt senki nem fogja jatszani.

A lelegeztetogeppel nincs gond, csak a lelegeztetettre nagson oda kell figyelni, lesni az ertekeket, hozzaertonek beallitani a gepet azaz jo ellatas kell melle. Amit ugye ha 20 emberre jut 1 apolo es 1 orvos akkor nem lehet teljesiteni. De remeljuk nem ezert halnak meg legtobben, hanem valoban a virus rombolasa miatt a szervezetben.

2020. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
81%

Hihetetlen hogy milyen sötétség uralkodik néhány ember fejében. A középiskolai biológia órára sem sikerült már bejárni, és úgy okoskodik...szégyen komolyan.


Úgy is van...nem kell maszkot hordani, az oltást se adasd be még véletlenül sem (legalább marad annak akinek van egy csöpp esze), szedd a D vitamint, mostanában úgyis az van csodaszernek kikiáltva, meg persze fikázd aki "retteg". Aki közelebbi kapcsolatba került már ezzel a vírussal az tudja hogy nem játék. És pláne nem egy nátha, amit egyesek állítanak. Aki meg nem, az beszél a levegőbe... ennyi... És erről fölösleges is további vitát nyitni.


Sajnos nekem is van ismerősöm aki lélegeztetőre került, szerencsére lejött róla, de olyat is ismerek aki 35 évesen intenzíven feküdt. Szerencsére én relatíve enyhe tünetekkel megúsztam, de azért így is szarabb volt, mint egy influenza, ami egy kis orrfolyás, tüsszögés, max 2 nap láz. Hát ez sokkal jobban leütött.

2020. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
21%
Harom munkatarsam volt PCR igazoltan fertozott, mindharomnal kb 3 napig tartott es ket-harom tusszentes volt az osszes tunet (meg persze a tipukus szag es izerzekeles elvesztese kb 1 hetig).
2020. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%
Tavasszal egyik ismerősöm is rákerült, már nem került le élve. Ő nem volt se elhízott, se beteg, se idős.
2021. júl. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!