Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kockázati tényező a...

Miért kockázati tényező a mentális betegség a koronavírus esetén?

Figyelt kérdés

Nézem az elhunytak alapbetegségeit és kiugró, hogy fiatalok esetében meglévő mentális betegség, retardáció van felsorolva a meglévő krónikus betegség esetén. Esetleg tudja valaki, hogy mi az összefüggés a koronavírus és a mentális betegség között? Miért hajlamosító tényező?

(nem érdekelnek a "nincs is vírus", "légiósbetegség", stb vélemények. Feltételezzük egy percig, hogy létező betegségről van szó. Főleg, hogy az én anyám is ebben halt meg.)



2020. dec. 21. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem feltetlen kockazati tenyezo, ott mindent felsorolnak (de minek?).

Lehetnek olyan sulyosan mentalisan serult emberek, akik gondozasra szorulnak es ok elkaphatjak a gondozojuktol (nem tudjak elszeparalni magukat)


Reszvetem az edesanyad miatt.

2020. dec. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, ez világos. Csak az tűnt fel, hogy például a tegnapi elhunytak között volt egy 23 éves lány, akinél súlyos, veleszületett mentális betegség volt a meglévő betegség. Szóval csak azt nem értem, hogy egy mentális beteg, még ha súlyos is, miért nem éli túl ezt a betegséget akár tünetmentesen? Én is átestem rajta, egy súlyosabb náthának volt megfelelő, sajnos meglévő betegség esetén már teljesen más a helyzet.

2020. dec. 21. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert az a mentális betegség valamitől van, ha veleszületett akár oxigénhiánytól, gének hibájától, de akár kémiai anyagoktól,terhesség alatt beszedett gyógyszerektől is lehet, és most gondold el ha az agyára kihatott mi másra hathatott még ki az adott ok....


Ezenfelül az ilyen betegek meglévő betegségeiről nem feltétlen tud senki, mert nem tudja megmondani mi baja van ha éppen van, ezenfelül nem is biztos hogy normális kaját megtudnak vele etetni...



Gondolkozz kicsit...

2020. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert sokak - téves - véleményével szemben, a mentális betegségek sem holmi "lelki" betegségek, hanem kőkemény szervi-biológiai oka van azoknak is.
2020. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy az ilyenekre könnyebb ráerőltetni a maszkot. Vagyis jobban befolyásolhatóak ennyi.
2020. dec. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
4: Vannak szervi okai, igazad van. De ez nem jelenti azt, hogy kockazati tenyezo lenne a korona szempontjabol. Nem tudok olyan kutatasrol, ami azt mutatna, hogy melyik mentalis problema kockazati tenyezo. Ha te tudsz, kerlek linkeld.
2020. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os: igen, pontosan, ez az, ami engem is érdekel. Az el tudom fogadni, hogy egy súlyos mentális retardáció együtt járhat szervi károsodással, ha pl születési rendellenesség. De az elhunytaknál néha annyi van felsorolva, hogy skizofrénia vagy depresszió. Azt nem értem, hogy ez kockázati tényező, vagy csak valamit be kell írni, de egyébként pedig semmi köze a covid fertőzéshez? A covid alapvetően egy légúti betegség, ami igen, több szervet is károsíthat, de a többség légzési elégtelenségben hal meg.

Ok, tudom, hogy nem itt fogom megkapni a választ, talán még az orvosok sem tudják, csak kíváncsi voltam, hogy másnak van-e infója, ami elkerülte a figyelmem.

2020. dec. 22. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj azzal a listával, hogy mindent felsorolnak benne, azt is aminek semmi köze nincs hozzá. De én sajnos olyan elhunytról is tudok, akinek csak magasvérnyomása volt, a listában meg odaírtak mellé még egy csomó mindent, ami soha nem is volt neki...


Őszintén szólva nem tudom mi a célja a kormánynak ezzel, talán az, hogy ne pánikoljanak az emberek, csak az a baj, hogy sok laikus ránéz a betegségekre, és konstatálja, hogy "hát ezek nem is a Covid-ban haltak meg, ennyi betegséggel már alapból is haldoklott valószínűleg"


Ami azért gáz, mert tényleg veszélyes betegség ez a szhar, csak ezt sokan nem akarják megérteni.

2020. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!