Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelezhet az egyetem a Covid...

Kötelezhet az egyetem a Covid védőoltás beadatására? (EÜ kar)

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy e-mailt a kar egyik magas beosztású személyétől, hogy x időpontig (néhány nap) szíveskedjek jelentkezni a Covid-19 védőoltásra, ellenkező esetben nem teljesíthetem a kötelező szakmai gyakorlatot. Van ennek jogszabályi háttere, kötelezhet bárki erre, ha egyébként nem szeretném beadatni?

2021. jan. 6. 13:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
57%
Tilos erre bárkit kötelezni. Jelentsd az illetékeseknél hogy jogsértő az egyetem.
2021. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Elméletben lehet (sőt biztos!), hogy tilos, az már más kérdés, hogy rövid(vagy akár hosszú)távon lehet te szívod meg vele, mert majd a megtagadás miatt (mint renitenst), lépten nyomon meghúznak majd az ilyen-olyan vizsgákon, mint renitens lázadozót!
2021. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
74%

Azért a dolognak 2 oldala van.

Mondjuk jog szerint nem kötelezheti, viszont eltilthatja a szakmai gyakorlattól (közösségtől).

Netán a kérdezőnek el kell döntenie, melyiket váélassza...

2021. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
22%
Igen vizsgán lehet hogy köcsög lesz pár víruspárti tanár de nem éri meg, mert a meggyőződésed és lehet hogy az életed a tét!
2021. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
Arra nem kötelezhetnek, hogy beadd, azt viszont feltételként szabhatják, hogy nem vizsgázhatsz oltási igazolás nélkül. Cudar egy világ ez.
2021. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
74%

Az oltásra nem kötelezhetnek.

De az teljesen normális, ha nem lehetsz gyakorlaton olyan helyen, ahol másokat meg beoltottak. Pl. veszélyezteted a betegeket, mert elkaphatják tőled.

2021. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó várjuk akkor az oltás mégse ér semmit xD
2021. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
93%
Az oltás csak magadat "védi"
2021. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
26%
Igen, kötelezhet. Egy csomó munkakörhöz kötelező egészségügyi alkalmassági vizsgálaton is átesni, ez nagyjából ugxanaz a ketegória. A munkáltatónak szabad keze van ebben.
2021. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
40%
És azt is elmondták hogy az oltottak is fertőztek xD Vicc az egész
2021. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!