Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelezhet az egyetem a Covid...

Kötelezhet az egyetem a Covid védőoltás beadatására? (EÜ kar)

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy e-mailt a kar egyik magas beosztású személyétől, hogy x időpontig (néhány nap) szíveskedjek jelentkezni a Covid-19 védőoltásra, ellenkező esetben nem teljesíthetem a kötelező szakmai gyakorlatot. Van ennek jogszabályi háttere, kötelezhet bárki erre, ha egyébként nem szeretném beadatni?

2021. jan. 6. 13:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
35%
Hepa B titerednek is magasnak kell lenni, ha egészségügyis hallgató vagy dolgozó vagy. Ha nincs meg, újraoltás. Aztán majd mehetsz gyakra. Ugyan ilyen alapon mehet a covid oltás is, nincs ebben semmi különleges.
2021. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
43%

Csak annyi hogy ez egy légúti betegség míg a hepa teljesen más.


Amúgy meg igaza van annak aki azt mondta hogy az oltástól még át tudod adni a covidot, ma mondta Müller ceci...(persze én nem iszom szavait,de sokan itt is rá hallgatnak, elvégre igazi szakértő a nagyi xDD)

2021. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Oltásra csak az állam kötelezhet. És mivel ő erre senkit nem kötelezett, szankciókat sem lehet vele szemben alkalmazni.


9-es

Igen, és azok l is vannak írva jogszabályban. Most pedig idézd be, hogy közülük melyikben van az leírva, hogy X egyetemen a szakmai gyakorlat feltétele.


Amúgy meg a gyakorlatban: miért zavarja a beoltottakat az, ha köztük van oltatlan is?

2021. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
birkítás eredménye, oltás vs oltásellenes ez lesz a jövő
2021. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyi adatok a magántitok részét képezik, tehát az is, hogy milyen oltást vettél fel és milyet nem. Jelenleg jogsértő erre bárkit is kötelezni, bár egy törvénymódosítással ezt könnyedén átírhatják, annak ellenére, hogy az meg ellentmondana az alapvető emberi jogoknak. Viszont ha elegen lennénk az egészségügyben akik nem hajlandók bármire, akkor nem mernék azt mondani sem, hogy kirúgnak, vagy nem végezheted a munkád, mert akkor valóban nem lenne senki aki megcsinálja, thát beletörődnének. És így van ez más területen is.
2021. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem elkeserítő, hogy a jövő egésszégügyi dolgozoja ilyen felelőtlenül áll a választott hivatásához. A betegeidet véded, ha beoltatod magad. Főleg hogy egyelőre nem elérhető minenki számára. Remélem tényleg nem mehetsz gyakorlatra nélküle.
2021. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
68%
#26: Egy egészségügyi dolgozónak is joga van a saját egészségéről dönteni. Milyen alapon várod el tőle, hogy kockáztassa miattad a saját életét, mert te egy önző disznó vagy?
2021. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
31%
27: mert szégyen, hogy egészségügyisként nincs annyi esze, hogy ne féljen egy ártalmatlan védőoltástól
2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
32%
Ki az önző te idióta! Én oltatnám magam de nem lehet. aki meg nem oltat az szimplán a más faxával veri a csalánt, mert arra számít hogyha a többiek oltatnak, ő is védve lesz. Minek tanul az ilyen egészségügyisnek, ha az alapfeltevést sem képes felfogni, hogy a gyógyszer, orvos, védőoltás nem azért van hogy ártson!
2021. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
menjetek szobára
2021. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!