Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes lenne majd nekem is...

Érdemes lenne majd nekem is beoltatnom magam?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, átestem pár hónapja én is a koronavírus fertőzésen enyhe tünetekkel,ennek ellenére én szeretném ha beoltanának, barátaim, ismerőseim szerint nekem felesleges ilyen fiatalon, meg amiért én már átestem rajta. Ti mit gondoltok? Fiatalok, ti beoltatjátok magatokat?

2021. jan. 6. 20:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsére nem átesett 25 évesekre fogják pazarolni egyenlőre az oltóanyag. Mire sorra kerül lehet hogy véget is ér a járvany
2021. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Mindenkinek érdemes magát beoltatnia, bár te a lista végefelé leszel
2021. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Mindenképpen oltasd be magad. Sokan csak magukra gondolnak, és az meg nem fordul a fejükben, hogy mások miattuk halhattak meg. Ha ennyit meg lehet tenni az emberiségért, tedd meg. Mindenki példát mutat ezzel.
2021. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Ez a "legalább másért oltasd be magad" meg "ha nem oltadod be magad mások életével játszol" dolog azért kicsit sántít.


Amennyiben valaki fél, esetleg úgy érzi veszélyeztetett csoportba tartozik, a regisztráljon és adassa be magának. - a fiatalabb korosztály úgyis majd később kerül sorra.


Így viszont aki aggódik már rég be lesz oltva, mire a fiatalokhoz jutunk, aki meg nem kér belőle, az hogyan fertőzhetné meg a beoltott egyént?


Ha meg a beoltott így is elkaphatja, akkor minek az oltás?


Már nagyon de nagyon unalmas ez az oltási propaganda, minden média csatornán ez nyomják az emberek arcába. Igen aki fél menjen és kérje, de aki nem az utána csak max a többi "oltatlanra" lesz "veszélyes".


Leegyszerűsítve: fiatal vagy-> a sor végén oltathanád magad -> kire leszel veszélyes?


Amúgy senkinek nem tűnik fel milyen társadalmi feszültséget szítanak ezzel a vakcinás propagandával?


Aki meg jön a "dehát a számok!!!" meg "hullanak az idősek!!"

Annak ajánlom Ceci mama korábbi videóját,

[link]


vagy éppen Viktor 8.ai kijelentését:


2021. január 08. 07:36 "Mindenki másképpen tartja nyilván a COVID-fertőzésben elhunytak adattárát. Magyarország mindenkit bekönyvel, aki COVID-os volt."


Magyarul MINDENKI aki valaha is pozitívat tesztelt, meghal - szívinfarktus, rák, elüti a busz - megy a listára


Nem én mondom, hanem a vezetőség.


Mielőtt valaki kezdeni, nem "vírustagadó" - milyen szó ez egyáltalán?- vagy "gödényhívő" vagyok, csak értetlenül állok, hogy mégis hogyan lehet ilyen könnyen manipulálni az embereket.


Valószínű ez is egy masszívan mínuszolt hozzászólásom lesz - most akkor használjam én is az "oltáshívőktől" szót? :-)

2021. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%

14: Erős a gyanúm, hogy ez csak egy duma Viktorék részéről, hogy palástolják a hibáikat. Ugye Orbánnak volt egy olyan kijelentése, hogy "mindenkit megmentünk, aki elkapja". Mivel ez nem jött össze, most ezt mondják, hogy itt kindenkit Covid halottnak tartanak számon, akinek valaha volt Covidja :D


A többlethalálozási adatok egyértelműen mutatják, hogy van járvány

2021. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
#15: Milyen többlethalálozásról beszélsz? Magyarországon 2020-ban kevesebben haltak meg, mint 2019-ben, a világ népessége pedig folyamatosan nő!
2021. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
24%
Ne éves szinten nézd, amikor az év nagy részében még nem robbant be a járvány. November-devemberben már brutálisan kiugró, és qz a félelmetes hogy ilyen lezárások ellett is...
2021. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

17: Dehát már éves szinten is magasabb, annyira brutális volt a november december... Igaz, ehhez kell egy kis munkát is végezni az adatokkal, letölteni excelben és összegezni őket, ugyanis csak az 50. hétig vannak meg a 2020-as adatok.


130 453-an haltak meg az 50. hétig 2020-ban.

124 242-en haltak meg az 50. hétig 2019-ben.

124 967-en haltak meg az 50. hétig 2018-ban.

126 060-an haltak meg az 50. hétig 2017-ben.

120 551-en haltak meg az 50. hétig 2016-ben.

126 539-en haltak meg az 50. hétig 2015-ben.


Forrás: [link]


Gondolom a 17-es rénézett az első 3 negyedévi összesített adatokra, és konstatálta, hogy idén kevesebben haltak meg, nem törődve azzal, hogy volt egy 4. negyedév is, pont az, amelyikben berobbant a járvány. Tavasszal meg volt egy eredményes járványkezelés, még jó hogy kevesebben haltak meg akkor. Ha akkor is elkésett intézkedések lettek volna, mint most, akkor nem 130 ezernél járnánk az 50. héten, hanem vagy 150 ezernél.


Érdekességképpen itt hagyom az egész éves adatokat a korábbi évekből:


2019: 129 275

2018: 130 624

2017: 131 293

2016: 126 293

2015: 131 459


Azaz 2020-ban már az 50. héten elértük azt a számot, ami normál esetben lenni szokott... továbbra is úgy gondolod, hogy 2020-ban kevesebben haltak meg?


Egy cikk a témában, ahol nemcsak az elmúlt 5 évvel van összehasonlítás: [link]


"a világ népessége pedig folyamatosan nő!"


Magyarországé pedig csökken, tehát ez irreleváns.

2021. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
33%
Azért haltak meg többen, mert értelmetlenné vált az életük. Egyszerűen feladták az értelmetlennek tartott életért való küzdelmet, öngyilkosság, gyógyszerfüggőség, pszichózis miatt. Ezek mind a korlátozó intézkedések áldozatai.
2021. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
28%
Miket ki nem találnak a járványtagadók :DD
2021. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!