Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » érdemes ebben a helyzetben...

érdemes ebben a helyzetben beoltatnom magam, ha igen mivel?

Figyelt kérdés
Hasznaltruha kereskedésben dolgozom, ruhaválogatóként. Elég sok durva dolog szokott lenni az aruban (most nem részletezem). De sajnos van esélye annak, hogy valamilyen betegséget elkapjunk. A cégnél nem kapunk védőoltást... Arra gondoltam, akkor már teszek saját magam az érdekemben.

2014. jan. 4. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a háziorvosodhoz, és kérdezd meg. Neki azért mondd el, hogy mi szokott lenni a ruha közt (pl. élősködők, egér, ürülék stb.), mert úgy fog tudni utánanézni, hogy az adott dolog milyen betegséget terjeszthet. Ha tudod, hogy a ruhákat honnét hozzák, ezt is mondd el neki. De az oltások nem valami olcsóak, ezt kalkuláld bele.
2014. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem mérgezném magam ilyen szarokkal. A védőoltás kb. pont arra jó, hogy egy laza 10-20 évet lefaragj az életedből...
2014. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hepatitis B-re
2014. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A védőoltás kb. pont arra jó, hogy egy laza 10-20 évet lefaragj az életedből..."


Mondjuk amióta oltják a népet azóta nem laza 10-20 (meg még több) évvel magasabb az átlag életkor. Hát nem érdekes?


De kérdező, most komolyan mi a bánat van benne, ami miatt oltatni akarnád magad? Nem nagyon tudok ruhában olyat elképzelni, ami miatt valami konkrét védőoltásra lenne szükség...

2014. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan: egérürülék, kukacok-férgek, fostos pelenka, szaros-hugyos ruhák...soroljam még? Igen tudom én sem gondoltam álmomban sem, hogy ruhavalogatas közben ilyenekkel talalkozhatok.
2014. jan. 6. 20:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a valaszokat!
2014. jan. 6. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg hepatitis elleni oltás lenne jó (talán B, de majd a orvos megmondja), azt lehet ürüléktől elkapni. De lehet, hogy csak folyékony állapotban levő szennyvíztől lehet, és akkor rád nem veszélyes.
2014. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!