Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Esélyes, hogyha engedélyezve...

Esélyes, hogyha engedélyezve lesz a Moderna vakcina is, akkor Magyarországon is megkezdődhet a tömeges oltás korszaka?

Figyelt kérdés
Én már nagyon várom, hogy megkaphassam az oltást, és oltásútlevél birtokában utazhassak. Viszont...sajnos 30 év alatt vagyok, nem dolgozom az egészségügyben, és nincsen alapbetegségem se. A kormány közölte az oltási stratégiát. Én az utolsó csoportba tartozom, bár ugye a 18 év alattiakról nincs hír. Esélyes, hogy még nyár előtt be leszek oltva, és szabadon mehetek utána bárhova? Már nagyon várom, hogy véget érjen ez a mizéria. Több egészségügyi ismerősömet egyébként már beoltották, és egy hét alatt izomfájdalmon kívül nem volt semmi tünetük.

2021. jan. 10. 21:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Most mondták be, hogy a modernából 3600(!) főnek elegendő anyag jön 2(!) hetente.
2021. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kevés, már nagyon várom, hogy érkezzen egy nagyobb szállítmány.
2021. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

"Ez nagyon kevés, már nagyon várom, hogy érkezzen egy nagyobb szállítmány."


Jó lenne megkérdezni az EMA-t, hogy miért telik jóval több időbe elfogadni az Astrazeneca oltást, mint a britteknek.. Nekik heti 2 milliót szállít a cég...

2021. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az AstraZeneca után Johnson & Johnson fog nagyot dobni, mert abból egy dózis is elég, dupla annyi ember oltható. A hónap végére várják az eredményeket. Ebből kb márciusra lesz elérhető oltás.

A következő a német CureVac lesz, márciusra várt eredményekkel.

Szóval tavasszal fel fognak pörögni az események, azt remélem.

2021. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14


Remélem a gyártók bíznak már annyira magukban, hogy már most gyártják a cuccot, és nem akkor kezdenek neki, amikor elfogadják..

2021. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#14


Most olvasom, hogy A J&J január 21-én jön ki a fázis 3 eredményeivel, majd február elején kérelmet adnak be az FDA-hoz (és párhuzamosan a többi hatósághoz) engedélyezésre.


Remélem az EMA nem fog tökölni vele heteket/hónapokat, mint ahogy az Astrazenecával teszi.

2021. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a helyükben már gyárakat is kezdtem volna építeni, amikor kezdték kifejleszteni az oltást.
2021. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Tenyleg siralmas amugy. Plane hogy a kormany veri a mellet arra, hogy tizezres nagysagrendben kap hetente oltast. Ilyen sebesseggel evekbe fog telni, mig mindenki be lesz oltva.. 2x.
2021. jan. 11. 21:46
 19/20 Fsms ***** válasza:
100%

már meg is érkezett ez első pár száz adag.

Az oltási folyamat viszont sok-sok hónap lesz, jó esetben évvégén lesz vége az első körnek.

2021. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A tömeges oltást felejtsük el mert ahhoz sok vakcina kell érkezzen egyszerre és nem heti pár 10 ezer darab. Márpedig ebben az évben ez lesz, mert mindenki másnak is kell.


Az AstraZeneca vakcinája ha elérhető lesz azzal meg lehet majd kezdeni az utolsó körösök oltását (magyarán a fiatal, egészséges felnőtteket) a háziorvosi rendelőkben is, mert azt elég 2 és 8 fok között tárolni és nem kell -70-n mint a Pfizerét.


Az AstraZeneca vakcinát fogja kiegészíteni a J&J vakcinája az utolsó körös oltásokban, mivel kb technológiailag megegyeznek és utóbbi esetében lehet elég lesz csak 1 szuri.


Amúgy az EMA azért nem engedélyezte az AstraZeneca vakcináját eddig, mert az AstraZeneca nem adta be a hivatalos kérést az EMA-hoz, csak tegnap. Az EMA engedélye sokkal szigorúbb még így is mint az FDA sürgősségije.

2021. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!