Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be akarnak oltatni covid...

Be akarnak oltatni covid ellen, de mi gyereket szeretnénk. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen (egészségügy) elvárás, hogy mindenki beoltassa magát covid ellen. Viszont mi éppen egy gyerekprojekt közepén vagyunk, még nem jött össze, de azon vagyunk. Az oltás viszont nem adható terhes nőknek. Én még nem vagyok terhes, de az lehetek. A főnököm halványan utalt rá, hogy függesszük fel a projektet és szedjek fogamzásgátlót. De én nem akarok. Úgy érzem, mintha a munkahelyem megmondaná, hogy nem szexelhetek, illetve bele akar szólni a szexuális életembe. Ha nem adatom be az oltást, tutira diszkriminálni fognak, és már most is kétnaponta vegzálnak a teszttel. Ha terhes lennék megúszhatnám, de még nem vagyok az. Ráadásul a csok miatt is hamarosan össze kell hoznunk a következőt, különben nagyon sokat buknánk. (Az első kb. fél év próbálkozás után jött össze.) Felháborít ez az egész. A kollégák sem megértőek, úgy tekintenek rám, mint egy leprásra, pedig szerintem én már túl is vagyok rajta.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2021. jan. 16. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a főnököd ék hogy törvény szerint nem várhatják ezt el.

Ha nem érti meg akkor mondj fel.

2021. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%

Ha nem oltatod be magad, azzal magasabb kockázatnak teszed ki a betegeket. Tök jogos, hogy akkor kétnaponta tesztelnek.

Ez nem diszkrimináció.


"munkahelyem megmondaná, hogy nem szexelhetek" erről nem volt szó.


Amit ajánlok: ha feltétlen nem akarod fél évet csúsztatni a teherbeesést, akkor mondd meg a főnöködnek, hogy nem szeretnél most oltást, vállalod a 2naponta tesztet (ezt vállalnod kell és jobb, ha magadtól ajánlod fel) és ha lehet, alakítsátok át a munkaköröd, hogy kevesebbet találkozz betegekkel (persze nem biztos, hogy ez lehetséges.)

2021. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Ez teljesen jogszerűtlen. Az oltás önkéntes ezt az Orbán nemegyszer elmondta. Ha 2 naponta tesztelni akarnak csak tagadd meg és kész. Tudom milyen szar amikor azt a pálcikát az orrodon át letolják a torkodba. Nálunk a kórházba senkit nem kényszerítenek,kb minden második kolléga kérte az oltást.
2021. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
2021. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
#14 vicces amikor a liberális telex kampányol a kötelező vakcina mellett. Ön maguk eszméinek mondanak ellent,pl: ennyi erővel tilos az abortusz,mert akkor meghal egy potenciális egészséges gyerek.
2021. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

"Ha 2 naponta tesztelni akarnak csak tagadd meg és kész" - nem tagadhatja meg.

Pl. azt sem tagadhatja meg, hogy a műtét előtt rendesen bemosakodjon.


Egyszerűen ez a belső előírás, és tök jó, hogy így van.

2021. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%
"kb minden második kolléga kérte az oltást." - ez nagyon szomorú, hogy így van.
2021. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Jelentsd fel őket!
2021. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
14%

15-ös!

Vicces, hogy a helyzetet leíró cikket te "kampányol a kötelező vakcina mellett"-nek értelmezed.

2021. jan. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

A terhesekre veszélyes az oltás.


[link]


Jogi megoldás:


[link]


Egy anya perel az oltássérült lánya miatt:


[link]

2021. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!