Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Emelkedett limfocita?

Emelkedett limfocita?

Figyelt kérdés
Tavaly volt 8-10 vervetelen. Mindegyiknel magas volt a limfocita 10 helyett 12-13. Tudom h nem sokkal magasabb de ha egy éve fennáll sőt mar tavaly előtti verveteleken is látszott az vmi problemat jelezhet, érdemes vele foglalkozni? Krónikus mandulagyulladas okozhatja esetleg?

#gyulladás #Iimfocita
2021. jan. 17. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem 10-12 G/l a lymphocitád? Ha igen, az sajnos nagyon nem jó. Hematológiai beutaló kell háziorvostól.
2021. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy emelkedés, lehet egy egyszerű gyulladástól is.
2021. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A túrót nem nagy. Csak háromszoros. Nem a teljes fehérvérsejtszámról beszélünk, hanem a lymphocytákról! És nem, ez nagy eséllyel nem gyulladás, akkor a neutrophyl száma is magas lenne, sőt inkább az lenne magas. Ez vérképző-szervrendszeri betegség.
2021. jan. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De azt írja a kérdező: limfocita 10-ig jó, neki meg 12.vagy 13. Azért írtam hogy nem sokkal nagyobb. De ha hülyeséget írtam bocsi.
2021. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van a szimpla fehérvérsejt a leukocyta, ebben minden féle fehérvérsejt benne van pl. neutrophilek, monocyták, lymphocyták stb. Az valóban 10-ig jó. A fehérvérsejteknek normálisan kb. 30-40 %-a lymphocyta egy egészséges ember esetén az 3-4 G/l. 10 G/l felett már nagyon nagy az eltérés. Persze ha a kérdező hülyeséget írt és nem a lymphocytája hanem az össz fehérvérsejt magyarul a leukocyta száma magasabb, akkor tényleg igazad van és lehet akár kis gyulladás is.
2021. jan. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem a saját néhány héttel ezelőtti leletemet, és a limfocita referenciatartománya 1.10 - 4.50 Giga/L. Szóval kérdező valami tényleg nem stimmel...
2021. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!