Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az a helyzet hogy eléggé...

Az a helyzet hogy eléggé félek a betegségektől, így a koronavírustól is. Ma egyszer csak hirtelen nehézlégzést éreztem és megijedtem. Köhögés és láz nincs. Szerintetek lehet hogy ez koronavírus?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 19:53
 1/3 Kecskeember ***** válasza:

Nem, valószínűleg. ( De úgy pontosan, megkellene várni a holnapot, hogy akkor milyen tünetek jelentkezhetnek.)

Ez a nehézlégzés bármire is utalhat, de hozzáteszem a túlzott stressz, a pánik egy idő után betegít, főképpen terheli az immunrendszered is, és kialakulhat nehézlégzés mint tünet.

Ne agódj, nem kell félni, ha teszel ellene nem hiszem, hogy elkapod.

Kerüld el a streszt ne parázz rá, hogy elkapod.

Jobbulást! :)

2021. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne generalizálj felesleges szorongást! Volt már influenza fertőzésed? Emlékszel azokra az iszonyatos izomfájdalmas, levert, döglődést okozó tünetekre: amikor hasogat az agyad, szorítanak a nyirokcsomóid, ha a fejeddel irányt változtatsz elveszted egy pillanatra a képet?

Volt már tüdőgyulladásod? Na az nem olyan, hogy hirtelen nehézlégzést tapasztalsz, hanem olyan, mintha egy 120kg-os ember állna a mellkasodon és nem kapnál levegőt.


A COVID megelőző tünetei olyasmik, hogy elkezdődik egy gyulladásszerű dolog a felső légutadban, ami egyre lejjebb kúszik az alsó légút irányába. Először esetleg csak egy kis arcüreg, homlok fájdalmat érzel, köhögcsélsz, aztán ez a köhögcsélés napokig nem javul, sőt egyre kínzóbb lesz és már gégéből, tüdőből triggerelődik. De ez nem ilyen fél perc alatt alakul ki, hanem napok alatt lesz egyre rosszabb és olyan, hogy nem akar elmúlni, hanem egyre mélyebbre kerülsz bele.

A láz és az azzal járó levertség szinte állandó ebben az állapotban.

2021. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem volt még influenzám vagyis lehet hogy volt csak én nem tudom hogy az volt e. Tüdőgyulladásom még nem volt soha. Van egy kis pánikbetegségem, lehet hogy tényleg csak amiatt van. Azért köszönöm a válaszokat, figyelem ha rosszabbodna.
2021. márc. 4. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!