Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázásra koronavírussal...

Megfázásra koronavírussal megfertőződni veszélyesebb mint egyébként?

Figyelt kérdés
A hét elején pár napig meg voltam fázva és erősen köhögtem, enyhe hőemelkedéssel, de már jól vagyok és holnaptól megint járni fogok melóba, ahol több más emberrel dolgozom egy légtérben. Eddig egyáltalán nem paráztam a covid miatt, de a kérdésem az hogy a szervezetem ellenálló képessége az esetleges koronavírus fertőzéssel szemben nem lett rosszabb most így pár napnyi megfázás után? (Sajnos nem maradhatok otthon még egy hetet.)

2021. márc. 7. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ne menj emberek közé, lehet hogy covidos vagy. Voltál tesztelve? Attól hogy mar nincs tüneted fertőzhetsz.
2021. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Az influenzára is ráfogják, hogy covid. Olyan nem létezik, hogy ugyan az a covid 1 év után még fertőz. Esetleg a maszktól betegedhetsz meg (Legionellozis).
2021. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kérdező covidos. Le írta a tüneteket. Ez hullámzó, lehet pár nap múlva megint rosszabbul lesz.
2021. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Nem voltam teszten, de a tünetek (orrfolyás, váladékos köhögés, lázmentesség, tüsszögés) pont nem utalnak covidra (szárazköhögés, érzékvesztés, légszomj, stb.). Nálam a megfázás visszatérő dolog, átlagosan évente egyszer megküzdök vele, tehát ismerős a lefolyása.

De abban igazad van, hogy a következő napokban figyelnem kell hogy valamelyik tünet nem jelentkezik-e újra.

2021. márc. 7. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!