Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pár napja covidos vagyok....

Pár napja covidos vagyok. Komolyan, erre a nagy cirkusz?

Figyelt kérdés
11-én teszteltek pozitívan a párommal. Tegnapelőtt kezdtem el köhögni, most kicsit fáj a mellkasom. Ennyi a nagy történet. A páromon egyébként semmi tünet, pedig együtt lakunk. Tavaly februárban éreztem így utóljára, mikor tombolt az idén elnapolt influenza, valahogy akkor mégse kellett csődbe vinni ezernyi embert, tönkretenni ezernyi személyiséget, hogy felépülhessek. Valahogy textilt se kellett a pofámba ragasztani. Pánikkeltés nem volt. Értelmetlen korlátozás nem volt. Az emberek éltek, aki félt a járványtól, bezárkózott, ahogy az logikus lenne. Hisz ha valmitől félek, felkészülök, nem más életének árán ringatom magam abba a hazugságba, hogy védve vagyok. Régen aki nem félt, ment. Én nem féltem, mentem, és előfordult, hogy beteg lettem, túléltem, tovább éltem. Ahogy most is tenném, ha nem kaptuk volna parancsba, hogy az életből a covidmentességen kívül minden más életcélt ki kell iktatni, mert egy jókis mentális betegség a bezárástól, vagy egy jókis anyagi csőd, esetleg ellopott gyerekkorok, tönkrement életek nem ár, ha 2021-ben 3 napnyi köhögés megelőzéséről van szó. És itt állunk mi, mint ezernyi másik akár covidos, akár nem covidos férfi, nő, gyerek, én kicsit köhögve, párom makk tünetmentesen, a netpincér csöngetését várva, a tv-ből halálsugárként a fülbe fúródó Müller Ceci lélekszaggató hangja tásaságában, ami ontja a pánikot, a kilátastalanságérzetet, és beszámol róla, hogy már csak 1 hónap, de mégsem, mert a 2%-os halálozási arányon belül esettek 97%-a idős alapbeteg volt, akár az influenza áldozatainak nagy része, de ez mindegy, hisz az a 3%, vagyis kb 500 ember tavaly óta "brutálisan szörnyethalt". Csak azt nem értem, hogyha "hősiesen" más emberek életének tönkretételével nem is törődve mentik a menthető embereket, akkor a nagy szuperhősködés közben miért nem inkább a cigit tiltják be? Percenként hal meg annyi ember a dohanyzás miatt, mint az eddigi covid áldozatok együttvéve. (Bár lehet hogy az is covid, ki tudja...) És mi, vagyis egyes jól nevelt kismajmok még szigorítanának. Javaslom minden hasonló mentalitasú embernek, hogy falazza be magát egy fény és légmentesen zárható betonkockába, ott (talán) nem lesz covid. (Max 8 után) De minek is a sok rizsa, ha az egész monológom le tudtam volna tudni egy szónyi tömör sokatmondó és célratörően frappáns kérdéssel: Megéri?

2021. márc. 15. 23:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
50%
Én a kezdetétől fogva nem hiszem, hogy a vírusról szól az egész bohócfesztivál. Pénzügyi okok vannak a háttérben, a birkák meg be vannak fosatva mindenféle kétes valóságtartalmú statisztikával, így tűrnek. Valami alulról indított összefogás kellene a korlátozgatás megszüntetéséhez, ha egyszerre milliók szegik meg a szabályokat és ezrével nyitnak a tilalom ellenére az üzletek, tehetetlen lesz a kormány a rendőrséggel együtt.
2021. márc. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
66%
Meg. Az egyetlen oka, hogy nem hullanak az emberek, mint a legyek, éppen az, hogy maszkot viselünk, bezárkózunk etc. Még így is sikerült túlterhelni már néhány kórház intenzív osztályát.
2021. márc. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
43%
1. ez az valami össznépi ellenállás legyen már... Ha minden második ember olyan mint a 2. válaszoló még akkor is bőven van annyi épeszű, akikkel már simán megtörhető a korlátozgatási válság.
2021. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
83%

Örülök hogy jól vagy és nincsenek erős tüneteid.

De remélem azért így hogy már 1 éve köztünk van a covid felfogod, hogy nem mindenkire hát ugyanúgy. Van akinek jobban megviseli a szervezetét és van akinek nem. Egyik kollégám életerős, 40es pasi, lélegeztető gépen volt napokig. Jómagam is végig szenvedtem a 2 hetet. De például apukám egy enyhe köhögéssel megúszta.

Nevezhetjük ezt most covidnak, influenzának vagy akárminek, de az biztos, hogy más mint ami eddig volt.

2021. márc. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
66%
Kérlek menj távolabb a géptől,én nem szeretném elkapni! :)
2021. márc. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
71%

Ok csak sokan elfelejtik hogy a jelenlegi esetszámok a bezárások és védekezések mellett ekkorák.....a 10 féle variánsból se mind1 melyiket kapják el.


Ok lehet az első alkalom nem nagy szám de mi lesz ha 5*-re kapod el?

Ja mert azthitted hogy akkor vége van hogy egszer elkaptad ??

Az oltás se véd örökre...persze kell megoldás,mert így nem lehet élni. (egyébként van is de tilos leírni mert rögtön megbélyegeznek)

2021. márc. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy nagyon primitív gondolkodásmód, hogyha rád személy szerint nem volt nagy hatással, akkor nincs semmi értelme a korlátozásoknak.

A covid azért más, mint az influenza, mert ez egy új vírus, és nem tudni kinek hogy hat a szervezete rá. Nagy általánosságokat lehet levonni, pl. idős, krónikus betegekre veszélyesebb, fiatalabbak átvészelik egy kis köhögéssel, de attól még mindig vannak kivételek és emiatt nem szabad kockáztatni és lazán kezelni a helyzetet.

2021. márc. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
52%
Az életerős negyvenes pasi milyen? Túlsúlya van, pocakja? Aktív fizikailag vagy passzív? Szuszog ha fel kell menni pár lépcsőfokot? Állítólag a 60 alattiaknak általában túlsúlya van akiknél súlyos, ezt szokták kilistázni, vagy fotókon látszik hírességeknél. Csak érdekel hogy itt is ez volt e a helyzet.
2021. márc. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is vannak olyan ismerőseim, akiknek csak fájt a fejük, és vannak, akik meghaltak. Most 1000+-osan vannak lélegeztetőgépen, és MIND 65 évnél FIATALABB - tehát az idősebbeknek már esélyük sincs, de lélegeztetőről is jobb esetben csak 15-20% jön le élve, most, hogy egy intenzíves nővérre már nem 2 beteg jut, mint kellene, még kevesebb. Azaz a most gépen lévők közül 900 ember halála kb. csak idő kérdése.

Örülj, hogy most jól vagy, de ne igyál a medve bőrére! Sokan csak a 2. héten lesznek igazán rosszul, amikor már azt hiszik, hogy túl is vannak rajta.

Hogy megéri-e? Nem ez a jó kérdés. A jó kérdés az, hogy van-e jogod más életével játszani? Szerintem nem.

Amúgy van 65 év feletti ember, aki fontos neked? Milyen érzés, hogy ha esetleg megfertőződik, talán nem rakják majd gépre?

2021. márc. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
70%

11- én pozitív teszt, tegnapelőtt ótai köhögés. Bocs, de azok is így kezdték akik most lélegeztetőgépen vannak. Ez nem 3 nap alatt fog kiderülni hogy súlyos e a lefolyása, hanem több idő kell hozzá.

Így is dugig vannak a kórházak, mi lenne még, ha nem hordaná senki a maszkot és nyitva lenne minden.

A sima influenzánál is elrendelik minden évben a látogatási tilalmat a kórházakban amikor tetőzik a fertőzések száma, pedig csak évi néhány eset fordul olyan súlyosra, hogy belehal.

Most meg ott tartunk, hogy szinte mindenkinek van a közelebbi, távolabbi ismeretségi körünkben aki így, vagy sajnos szerencsétlenül járt a mostani vírussal.

2021. márc. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!