Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem múlik a hőemelkedésem,...

Nem múlik a hőemelkedésem, mitől lehet (légúti fertőzés)?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete megbetegedtem, valamilyen légúti fertőzést kaphattam el (teszt szerint nem covid). Hurutus köhögés, nátha és hőemelkedésem volt. Szedtem rá köptetőt.

Nagyon fáradékony voltam napokig, de azóta az összes tünetem javult, kivéve a hőemelkedés. Minden nap felmegy 37.5-re.

Ha nem múlik el a hétvégén, valószínűleg elmegyek majd dokihoz, de kíváncsi lennék, mitől lehet, veletek volt már ilyen?

(egyébként emellé még egy herpesz is kijött, lehet az is közrejátszik, nem tudom)



2021. márc. 27. 15:49
 1/4 alletta ***** válasza:
100%

lehet nem "feküdted ki" rendesen betegséged. még mindig lappang benned.

jobbulást kívánok!

2021. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A herpesz akkor jön ki hogyha az immunrendszered le van gyengülve.

Első körben ezen kellene változtatni és megerősíteni azt.


Indokolatlan hőemelkedés három vagy négy hétig tartott az egyik ismerősömnél, majd egyik napról a másikra elmúlt. Neki is negatív covid tesztje volt.


A gyógyszertári megfázásra való ivó porok nem fognak segíteni a megerősítésben , azok csupán a tüneteket enyhítik. Házi praktikák közül sorolnék párat: gyömbér, fokhagyma, torma és még a fahéj is.

2021. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vírus szokott lenni legtöbbször, de elhúzódó láz esetében a bakteriális felülfertőződés is esélyes. A bakteriális fertőzés amúgy általában sűrű, büdös, néha gennyes váladékozással jár, míg a vírusos legtöbbször víztiszta. De ez a nyáktermelésed mennyiségétől is függ, szóval hosszabb távon érdemes megfigyelni.

Vírusból nagyon sok olyan van, amik ilyen megfázásos tüneteket okoznak, nem nagyon van rájuk értelmes gyógyszer a tüneti kezelésen kívül, a szervezeted legyőzi őket egy idő után.

A bakteriális fertőzésre ugye antibiotikumot szoktak, ami legtöbbször (egyelőre még egy ideig) nagyon hatásos gyógyszer, de sokszor indokolatlanul írják fel az orvosok, kenetvétel és laborvizsgálat nélkül.


A 37.5 amúgy nem egy nagy valami, főleg ha már nem érzed betegnek magad. Lehet a fűtés miatt is, vagy kis mérési hiba, akármi. Attól függ, mennyire következetesen adja ezt az értéket és másoknál mennyire nem.


Ha ilyen herpeszes dolog is kijött rajtad, az nagyon jól mutatja, hogy le van gyengülve a szervezeted. Jó lenne értelmesen táplálkozni.

2021. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem makacs hoemelkedesem tenyleg mindig felulfertozodesnel volt, mikor tenyleg az antibiotikum segitett. Influenza utan mikor azt hittem, elmult, harom hetes hoemelkedes jott es szerencsere hangszalgyulladas is, ami miatt egybol mentem orvoshoz, es utana mar a gyogyszerrel az egesz mizeriabol kigyogyultam.
2021. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!