Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért gondolják azt az orvosok...

Miért gondolják azt az orvosok, hogy aki nem lázas, az nem is beteg?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfogadni, hogy minden szervezet más és más?

Miért kell sémákban gondolkodni?

Sajnos sok orvosnál megtapasztalható ez a fajta hozzáállás.

Lehetek akármilyen beteg, 37,5-nél feljebb nem megy a hőm, de akkor már nagyon szarul vagyok, izzadok, vörös a fejem, felmegy a pulzusom, szomjas vagyok stb.. kb mint másnak 39-nél...

De mindig azt "kell" kamuznom a dokinál, hogy igen, volt lázam, különben azt hiszi, hogy szimulálok.... -.-'

Ki van még így vele?

(29/N)



2017. febr. 6. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mi háziorvosunk is ilyen.

Szerintem aki két napig lázas (hétvége), és hétfőn elmegy az orvoshoz, de ugye pl. nekem meg le kellett húznom a lázam, különben hogy menjek el egyedül?


Amikor azt mondom neki, hogy volt lázam, de lázcsillapítóval húztam le, és a közérzetem még nem jó, akkor azt mondja, már nincs lázam, mehetek dolgozni.


De abba miért nem gondol bele, hogy lázcsillapító hatására csökkent? Most akkor szedjem munkahelyen is? Vagy hagyjam felszökni magasra a lázat a hétvégén, hogy be tudjam bizonyítani, hogy tényleg nem kamuzok?


Egyébként csak ilyen xar időszakban szoktam ott lenni, évente egyszer. Emberek között dolgozom...


Engem is érdekelne, hogy mennyire gyakori a kérdésben leírt tapasztalat, jelenség.

2017. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az 1-es orvosa kifejezetten hülye, sajnos a jó orvosok külföldön vannak, nekünk maradnak a rosszak, mert nincs jobb.
2017. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!