Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jogos-e ha Covid oltás előtt...

Jogos-e ha Covid oltás előtt szeretném ha tesztelnének?

Figyelt kérdés

Ha valakit beoltanak és utána kiderül, hogy már előtte pozitív volt, lehet-e ettől nagyobb baja, hogy kétféle dolog kezd el benne dolgozni, az igazi vírus és az oltás? Vagy ilyenkor direkt jó, hogy be van oltva, mert gyorsabban termel ellenanyagot a szervezet? Ha direkt jó, mert gyorsabban termel ellenanyagot a szervezet, akkor miért nem oltanak be gyorsan mindenkit, akiről kiderül, hogy pozitív? Vagy olyankor pont nem lehet oltani, mert ártana? Ha pont nem lehet, akkor miért nem tesztelnek mindenkit oltás előtt, hogy ezt kizárják? Szerintem csak ez a két eset van, vagy van harmadik, valami köztes fokozat? Vagy nem tudjuk, milyen következménye van, ha valakit pozitívan oltanak be?


Ugyanakkor, ha az oltás előtt tesztelnek, és negatív, az sem zárja ki teljesen, hogy az oltás beadásakor is még negatív, mert közben is megfertőződhet, vagy közvetlenül utána, még mielőtt megkapja a második adagot és kialakul a védettség. Tehát mindegy, hogy tesztelnek-e. Ezért nem tesztelnek? Vagy csak azért nem, mert drága és sok idő?

Ha meg az van, hogy ha már valaki pozitív, akkor semmit se ér neki az oltás, mert nem gyorsítja az ellenanyag termelődését, akkor pont azért kellene tesztelni mindenkit oltás előtt, hogy kizárják az ilyeneket és ne adjanak be feleslegesen oltást nekik, mert azzal elveszik egy másiktól, akinek jó lenne. De nyilván nem ez van, mert akkor tesztelnének.


szóval hogy van ez?



2021. márc. 27. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Minek pazarolni a tesztet ha már oltásra mész. Nem olcsó az a teszt inkább hagyd meg a honfitársaidnak akinek szuksege van rá. Nekem eszembe se jutott hogy teszteljek mielőtt mentem oltasra.
2021. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Annak idején Pár hónapja Merkely mondta hogy mivel nemrég volt beteg nem kaphat egyszerre oltást, ahhoz képest elég fura hogy mindenféle teszt nélkül oltanak.
2021. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem jogos. Nem is indokolt. Ha szeretnél, menj magán tesztre. A TB nem fizeti.
2021. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Pedig nem következetesek. Legalább 1 gyorsteszt elkélne. Csak gondolom akkor 20% kapásból visszamondaná az orrtúrás miatt.
2021. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy közeli rokon, 70 éves férfi, oltás után másnap belázasodott, tesztelték, pozitív lett, most lélegezetőgépen van.
2021. márc. 27. 22:04
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Igen, elég lazán veszik ezt. Mivel naponta legalább 15-20 ezer új fertőzött lehet (ismert+nem ismert együtt) elég nyilvánvaló, hogy a napi 50 ezer oltott között is mindig lesz ugyanúgy 2 ezrelék, aki akkor éppen koronás, csak még nem tudja. Ez 100 fő tehát minden nap, aki fertőzötten kapja meg.
2021. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5

Igen sajnos egyre több oltottal történik ez. Én is hallom innen onnan. 😑

2021. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Nincs jelentősége,ha panaszaid nincsenek, ha meg vannak, akkor amúgysem mehetsz oltásra.
2021. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Mivel naponta legalább 15-20 ezer új fertőzött lehet (ismert+nem ismert együtt) elég nyilvánvaló, hogy a napi 50 ezer oltott között is mindig lesz ugyanúgy 2 ezrelék, aki akkor éppen koronás, csak még nem tudja. Ez 100 fő tehát minden nap, aki fertőzötten kapja meg."

köszi a számolást, ez elég gáz és sok!!!! el kellene gondolkodni!

kb ennyivel többen halnak meg naponta, mióta sok oltás van, nem mondom, hogy összefügg, csak statisztikailag.

2021. márc. 28. 08:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos. Én egy 81 éves néniről tudok (apukám ismeri), aki pár nappal az oltás után került kórházba COVID-dal. Rossz állapotban van, lehet, hogy nem éli túl.
2021. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!