Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha gyerekkorodban néhány...

Ha gyerekkorodban néhány rokon elsősorban rivalizáló hug az összes normál lázas betegségedet rémálommá változtatta, ezt hogyan lehet kompenzálni? Amikor a családban ha beteg voltál, nem kaptál támogatást, teát, együttérzést.

Figyelt kérdés

Hanem ezek helyett azt hogy végre ő lehet a népszerű, a kiskedvenc, mert a tesója kilőtte magát. Soha egy féltés, egy jó szó, hanem a hadjárat beindulása, amit ilyenkor barátoknak rokonoknak nyomatott:

Hogy ugye nem is vagyok beteg (38-39 fokos láz, nyiván orvos látott diganosztizált kaptam gyógyszert), kényeskedek, nem is fáj semmim, még ezt se bírom ki, rossz a személyiségem, a belsőm, és akkor tele pofával röhögött rajtam. Direkt olyan programokat szervezett hogy hideg vízben kell lenni, hogy hidegben kell lenni, soha egyszer egy támogatás, vagy akár csak egy békénhagyás nem játszott. Ha felvettem meleg ruhát, azt kifigurázta, a takarót szintén, minden rokoni és baráti társaságban, nyaraláson ahol megfáztam lejáratott, kihúzott, abból is ahová ő pofátlankodta be magát. Elfelejtettem mára ezeket, de a betegségek alatti extra félelemből mindig eszembejut. Hogy beteg vagyok mi lesz velem mindenki utálni fog megint, mint gyerekkoromban amit ő elért mindenkinél. Aztán gyógyulás, helyzet normalizálódás, lassan visszaszivárogtak mellém az emberek, de folyamatos félelem mert soha egyetlen egyszer sem kaptam azt hogy beteg vagyok és támogatnak, békénhagynak, kb 1 grammnyit ne adj isten aggódnak. Csak a hibáztatás és helyzet kihasználás folyt. Amúgy engem néhányan talán jobban szerettek nála, és ezt ilyenkor maximálisan át akarta fordítani, hiszem mindenki csak őt szeretheti.

Persze a szememben jópofizott ha nem voltam beteg.


2021. márc. 28. 18:26
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Nem tudok egy hülye pszichopata rbancról rendes, együttérző, önzetlen emberként nyilatkozni, mert vagyok annyira intelligens hogy felismerjem a különbséget. Ezen kívül nem is lenne korrekt másokkal szemben, ugyanis akinek pszichopata a családtagja, az nyugodtan ismerje fel a jelenséget. Ti meg magatokra vettétek gondolom magatok is önzetlen kedves emberek vagytok...Ja nem. Ribncdetektorom nálatok kijelzett:) De bocs mennem kell mert a férjem, aki férfi létére empatikus, és elmeséltem neki a történetet, húslevest csinált nekem. Menjetek pszichológushoz, hogy megkeressétek a hiányzó empátiátokat hátha meglesz. Mert jelenleg nincsen... D Szánalmasak vagytok.
2021. márc. 28. 19:29
 12/36 anonim ***** válasza:
68%

Nem vettem magamra semmit, a kérdésre válaszolva tettem javaslatot, téged a düh fűt bizonyos emberek ellen és laikusként diagnosztizálod őket pszichopatának.

Kívánom, hogy tudj továbblépni, mert így nem tudsz száz százalékig babáddal se foglalkozni lelkileg esetleg.

2021. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Hű, kérdező, te beteg vagy. Inkább rád lehet igaz a pszichopata jelző, ha simán lerbancozol másokat, miközben nem is ismered őket.

Akkora rbanc vagyok hogy az első szerelmemmel vagyok együtt 🤷‍♀️

2021. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Miért hogyan kellene neveznem azt aki a másik ember (én azaz a testvére, egy kisgyerek) erős fizikai fájdalmát kb 20 alkalommal napokig fokozni próbálja, miközben ki akarja túrni a saját társaságából? Emlékeztetnem kell magam sűrűn erre, hogy milyen ember, mert különben elfelejtem, és éppen a babámat semmiképpen nem szeretném a közelébe engedni. Se senkit akit szeretek. Azért hadd tanuljunk már az élet eseményekből. Az hogy ennek amit írok esélyt sem adtok ez pedig titeket minősít erősen. A rbanc egy kedves jelző ahhoz képest amit azokról gondolok akik ennyire empátiahiányosak sőt szeretnek fájdalmat okozni másoknak, és/vagy senkit sem vesznek komolyan aki bármilyen problémáról ír. A pszichológusra továbbra is a pszichopatáknak van elsősorban szüksége, ők okoznak kárt másoknak, én nem okozok senkinek kárt, csak értelmezem kiket kell elkerülnöm.
2021. márc. 28. 22:47
 15/36 A kérdező kommentje:
De nyilvánvaló hogy ti is leszarjátok a testvéretek és bárki fájdalmát akihez nem fűződik érdeketek,azért vagytok képtelenek felfogni ezt a sztorit, mert ti vagytok azok akik ártanak és nem nektek ártottak.
2021. márc. 28. 22:50
 16/36 anonim ***** válasza:
67%

Ezesetben téves elképzeléseid vannak a rbanc fogalmáról...

Azt pedig elfelejted hogy ő is egy kisgyerek volt, nem csak te. Még nálad is kisebb.

"pszichológusra továbbra is a pszichopatáknak van elsősorban szüksége" ez pedig szimplán a legostobább dolog amit ma olvastam. Elég unintelligens elmére vall, és nulla EQ-ra ilyesmit mondani. Rengetegféle lelki és mentális betegsége lehet egy embernek, amiért pszichológusra lehet szüksége. Teljesen normális emberek járnak, sőt. Pont az az igazán okos aki felismeri hogy problémája van és segítséget kér. Ugyanis nemcsak a test lehet beteg, hanem a lélek és az elme is.

Te ezt nem ismered fel, nem kezelteted magad, és annyi rosszindulat van benned hogy mindenkit szidsz. Neked hatalmas szükséged lenne pszichológusra. A saját érdekedben, és a gyereked érdekében is.

Mindenki átélt kisebb-nagyobb sérelmeket a tesóitól, engem az egyik folyamatosan kínzott és vert, az önbizalmamat a porba tiporta, emiatt 15 évig az utcára sem mertem kilépni mert nem éreztem magam egyenrangú embernek a többiekkel.

És igen, elmentem pszichológushoz hogy kikezeljük ezeket az érzéseket belőlem, és hogy javuljon az életminőségem, nem pedig a neten sírtam, és nem sértegettem senkit mert egy normális, intelligens ember ilyet nem csinál.

Neked látni az írásképeden hogy labilis és mérgező ember vagy. Mindezt egy gyerekkori sérelem miatt amin már rég túl kellett volna lépni. Ha egyedül nem megy (láthatóan nem) akkor pszichológus segítségével.

2021. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Es a felnottek hol voltak? Ha ez igy igaz, akkor a szulok keszulekeben volt a hiba.
2021. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
70%

Empatikus ember vagyok és ismeretlenül, idegenként nem tudok mást tanácsolni, csak a pszichológust.

Ezzel, hogy pszichológushoz való fordulást tanácsoltam, már nem vagyok empatikus és érzéketlen vagyok?

A kérdésedben azt kérdezed: "hogy lehet kompenzálni" én pedig ismeretlenül csak a pszichológust tudom javasolni, felnőttként is ezek a dolgok foglalkoztatnak, rendszeresen emlékezteted önmagad, nem tudsz túllépni azokon amik történtek.

2021. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, velem is hasonló volt, csak nekem bátyám játszotta el ezt.
2021. márc. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
24%

Elolvastam a válaszokat, betegek ezek a válaszolók itt.


Ti mit fejtegettek itt oldalakon keresztül mikor fogalmatok sincs semmiről és sosem éltetek át hasonlót?

Ezek lehet hogy ugyanazok akik mindenkit pszichológushoz küldenek akik nem nyalják a seggüket.

Szerintem idegbetegek mert kiderült hogy 8 után valakik el fognak sétálni a házuk előtt.

Írjatok már regényt inkább azt el lehet dönteni hogy senki se veszi meg repül a kukába, de itt átrágni magát az embernek a hozzászólásaitokon nem kis meló. Iszonyat beteg emberek vagytok.

Tény hogy ha valakinek nincs empátiája annak nem is lesz, ahogy a bátyámnál is látszik. A saját lányát majdnem kórházba juttatta.

Mert neki csak az számít hogy ő jól érezze magát, az ő szórakozását ne rontsa el holmi lázas, beteg vírusos ember 1 napra se. A lányát rángatta kirándulni, mert akkor volt alkalom, úgy mentünk érte. Gyerekként is ilyen volt, felnőttként sem változott. Ezek a tulajdonságok nem változnak. Neki a szórakozás az első, mindenkin keresztülgyalogol.

2021. márc. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!