Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha gyerekkorodban néhány...

Ha gyerekkorodban néhány rokon elsősorban rivalizáló hug az összes normál lázas betegségedet rémálommá változtatta, ezt hogyan lehet kompenzálni? Amikor a családban ha beteg voltál, nem kaptál támogatást, teát, együttérzést.

Figyelt kérdés

Hanem ezek helyett azt hogy végre ő lehet a népszerű, a kiskedvenc, mert a tesója kilőtte magát. Soha egy féltés, egy jó szó, hanem a hadjárat beindulása, amit ilyenkor barátoknak rokonoknak nyomatott:

Hogy ugye nem is vagyok beteg (38-39 fokos láz, nyiván orvos látott diganosztizált kaptam gyógyszert), kényeskedek, nem is fáj semmim, még ezt se bírom ki, rossz a személyiségem, a belsőm, és akkor tele pofával röhögött rajtam. Direkt olyan programokat szervezett hogy hideg vízben kell lenni, hogy hidegben kell lenni, soha egyszer egy támogatás, vagy akár csak egy békénhagyás nem játszott. Ha felvettem meleg ruhát, azt kifigurázta, a takarót szintén, minden rokoni és baráti társaságban, nyaraláson ahol megfáztam lejáratott, kihúzott, abból is ahová ő pofátlankodta be magát. Elfelejtettem mára ezeket, de a betegségek alatti extra félelemből mindig eszembejut. Hogy beteg vagyok mi lesz velem mindenki utálni fog megint, mint gyerekkoromban amit ő elért mindenkinél. Aztán gyógyulás, helyzet normalizálódás, lassan visszaszivárogtak mellém az emberek, de folyamatos félelem mert soha egyetlen egyszer sem kaptam azt hogy beteg vagyok és támogatnak, békénhagynak, kb 1 grammnyit ne adj isten aggódnak. Csak a hibáztatás és helyzet kihasználás folyt. Amúgy engem néhányan talán jobban szerettek nála, és ezt ilyenkor maximálisan át akarta fordítani, hiszem mindenki csak őt szeretheti.

Persze a szememben jópofizott ha nem voltam beteg.


2021. márc. 28. 18:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Válaszadó (az, aki állítja: átment hasonlón): írd meg Kérdezőnek a tuti receptet, miképpen kell a problémát megoldani.

Szerinted azok a válaszadók rosszindulatúak, akik javasolják neki: vegye igénybe pszichológus segítségét.

Te mit javasolsz azon kívül, hogy a bátyádról írsz negatívan?

Kérdező problémájának megoldására mit javasolsz?

2021. márc. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
54%
16-os válaszadó pedig teljesen profin kifejtette.
2021. márc. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyen embert akitől a saját gyerekét félteni kell. Ő ha szórakozik, iszik, akkor az van mindenek felett. A gyerek holmi rosszulléttel ne rontsa el az ő kikapcsolódását. Nem értem ilyen emberektől hogy nem veszik el a gyerekét. Nekem egyik testvérem se ilyen, de a baráti társaságban vannak ilyenek. Ha ő iszik, akkor mindenki álljon vigyázzba. Ja és mindenki másnak is inni kell. Annak is aki épp lázcsillapítót szed, nehogy megsértse...
2021. márc. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
48%
Az itt jelenlévő pszichológushoz járó válaszolótól kérdezem, mégis miért járt pszichológushoz? Hogy a meglévő rosszindulatát az egekig fokozza? Kár volt...
2021. márc. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
48%
20-as vagyok. Valószínű azt tanulta a pszichológusnál, hogy ha egy kismama leír egy problémát a gyakorira, feltétlenül próbálja lerombolni az életét a válaszaival és minősítéseivel, hiszen neki se használt a pszichológus, csak gonoszabb lett tőle, akkor más is szívjon. Ennyit a pszichológusok egy részéről. Én a kérdezőnek azt javaslom, hogy ha kiír kérdést a gyakorira, imádkozzon hogy ne ezek a minősíthetetlenül gonosz nők találják meg.
2021. márc. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
22 azt javaslom, hogy beszélgessen el olyan emberekkel arről, akik a te személyiségednek a szöges ellentétei. Valószínű ha kifogott egy hülye hugot, nincsen szüksége még néhány hasonlóra. Isteni szerencse hogy nemcsak olyan emberek élnek a földön, mint te, mert már kihalt volna az emberiség a depressziótól. Én rájöttem hogy a bátyámon kívül, nagyon sok ember van, aki kapaszkodj meg, rendes! Érted, minden pszichológus nélkül, rendes, megértő ember. Pl olyan, hogy ha valaki kiír egy kérdést, nem azt nézi hogy a kérdezőt lealázza, jelen esetben mivel a válaszoló valószínű éppen húg, akkor nyilván a másikat próbálja kinyírni. Hanem ha valaki leírja hogy ez és ez történt vele, akkor negatívkodás és áskálódás helyett elgondolkodik a kérdező szempontjain. Ha már egyszer megvilágosodott a pszichológusánál elvileg.. A barátok, barátságos, kedves emberek csodákra képesek a kiakadt emberek lelkivilágával.... Barátságos, ami te sosem leszel, kedves pszichológust is megjárt 16-os!
2021. márc. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
51%

Aki pszichológushoz fordulást említ válaszában, az rosszindulatú, unempatikus?

Érdekes, hogy akik a pszichológustól történő segítségkérést forszírozták, ők nem minősítgettek, nem bántottak másokat, míg a pszichológust ellenzőkről (illetve nem tudom ők mit képviselnek végülis, nem derült ki) ez nem mondható el.

2021. márc. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
51%

A pszichológushoz fordulással nem aláztam le szerintem, nem minősítettem le, legalábbis én nem olyan kontextusban gondolkodom, hogy "ha valakinek segítségkérést javaslok akkor ezzel megalázom" hiszen "egyedül nem képes valamire, segítséget ajánlottam", én nem így gondolkodom.

Igen, vannak rendes emberek is, senki sem állította, hogy nincsenek.

Ha viszont valaki több évtizednyi sérelmeket húz magával és nem képes elengedni rendes emberek közt sem, akkor mi a helyzet? Mert van ilyen is.

2021. márc. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
51%

"Én a kérdezőnek azt javaslom, hogy ha kiír kérdést a gyakorira, imádkozzon hogy ne ezek a minősíthetetlenül gonosz nők találják meg."

Én férfi vagyok.

Tehát akik pszichológushoz fordulást javasoltak ők a gonoszok?

Mondd meg akkor neki miképp engedje el a felhalmozott gyűlöletet, amelynek nem a jogosságát kérdőjelezem meg.

2021. márc. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom ki írta, de nem "kisebb" mint én, 11 hónappal fiatalabb, nem is tudott szoptatni anyu mert jött. Lehet ezért rosszabb az immunrendszerem nála. Ja, őt nem kell félteni, és idősebb korában még kétszer olyan lett mint gyereknek, erős is nagy is, annyi szerencsém volt hogy én megerősödtem és elkerültem otthonról, és azóta nem voltam beteg. Viszont most eszembejutott, mert covidos voltam. A brutál fájdalom, miközben röhög rajtam. A fejem a torkom, a mellkasom ahogy szakad szét ha köhögök, ő meg röhög hogy ha befejeztem a színészkedést menjek be utánuk a hideg vízbe, közben meséli az akkora barátomnak hogy én önző vagyok és ezért próbálom eljátszani a beteget.

Azóta is csinálja ezt unokatesómmal aki kisebb nála. Próbáltam megvédeni az unokatesóm, amikor csak tudtam.

A hugom legfőbb pozitív tulajdonsága: ő strapabíró. De ha nem beteg mellette senki, akkor kussol. Akkor van elemében ha mások kidőltek, őt meg gondolom a háj megvédte a megfázástól mindig is.

Valaki írta hogy a bátyja veszélyeztette a gyerekét, ő is ilyen, beteg gyereket nem lehet rábízni, mert kimagyarázza hogy szimulál, és még be sem öltözhet, utána hetekig beteg volt egyszer az unokatesóm, miután ő megszakértette hogy nem is beteg, csak kényes.

2021. márc. 29. 05:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!