Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik koronavírus elleni...

Melyik koronavírus elleni oltást válasszam? Pfizer, AstraZeneca vagy Moderna? 19F

Figyelt kérdés
Nincsen alapbetegségem, egészséges fiatal vagyok. Nem tudom, hogy melyik a legbiztonságosabb, nem szeretnék elhamarkodottan dönteni. Kb. május vége felé kapom meg az 1. oltást.

2021. ápr. 2. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Pfizer vakcinát!
AstraZeneca vakcinát!
Moderna vakcinát!
52 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Ezt miért mi döntsük el?
2021. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a vakcinákat, rokonok, ismerősök még nem kapták meg az oltást. Tapasztalatot is jöhetnek.
2021. ápr. 2. 16:18
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Ezt nem lehet eldönteni így.

Az orvos majd felhív,hogy az XY-t kapod,kéred-e? Ha nem kérded,akkor nem kapsz oltást,kínálgatni nem fognak.

2021. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
A Nagy Helyzet az az, hogy azt fogod kapni, ami éppen az orvos rendelkezésére áll. És ez egyáltalán nem biztos, hogy a fent jelzett három közül valamelyik, nem hogy még válogathass. Ezzel nem akartalak megbántani, de egyelőre ez van. A fentieket időseknek, betegeknek teszik félre, egyelőre.
2021. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Rendben. Nem tudom, hogy az orvosomnak milyen vakcinái vannak. Ez a 3 a legnépszerűbb, gondolom az orvosnak is ezek a fajták vannak.

Akkor így kérdezem: A három vakcina közül melyik a legmegbízhatóbb?

2021. ápr. 2. 16:23
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szrrint a Moderna éa a Pfizer ugyanazon az elven működik. mRNS alapú vakcinák. Nálunk pl a fiam Modernát, én Pfizert fogok kapni.

Az Astrát én személy szerint nem fogadnám el, de ez én vagyok.

2021. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

És az astra zenecánál érdemes sok aszpirint szednem? Mert az aszpirin vérhigito és az csökkkenti a vérrögképzodes esejet. Szerintetek?


Jobb ha szedek aszpirint astra zenekánál?

2021. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
7-es, az Aspirin protect-nek van ilyen hatása, ha jól tudom. De erről azért érdemes orvossal konzultálni.
2021. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Azért csak óvatosan az Aspirinnel!
2021. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha lehetne választani én a Pfizert preferálnám.
2021. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!