Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni vakcina: Melyik...

Covid elleni vakcina: Melyik korosztályt oltják mostanság? (2021.április)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már egy hónapja kaptam levelet, hogy indul a korosztályom oltási programja (65 év alatti krónikus beteg). 40 éves vagyok. Sajnos azóta sem kaptam értesítést a háziorvostól. Eközben olvasom, hogy a nálam jóval fiatalabbakat is oltják már, illetve kaptak értesítést. Milyen ütemterv és logika alapján hívnak be a háziorvosok? (Budapesten élek.)

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 2. 23:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

Háziorvos dönt a betegséged és a körzetben éppen rendelkezésre álló vakcinák alapján. Vele beszélj.

Bizonyos betegségek alapján nem kaphatsz csak bizonyos vakcinákat.

2021. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyukám emailt írt a háziorvosának (de csak megerősítette, hogy szeretne menni oltásra), aki másnap felhívta, hogy milyen jó, hogy írt, jöjjön is be ma.


Én érdeklődnék a háziorvosodnál.

2021. ápr. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsodat, írok a háziorvosnak. (Akit már nagyon régóta le szeretnék váltani, mert annyira "nemtörődöm" hozzáállású mindenhez és a vakcinák témájában ezek szerint csak rá számíthatok.)

Csak azért nem értem igazán ezt az egészet, mert valahol huszonéveseket oltanak és van, ahol még a nálam idősebbek sem kaptak. Ennyire különböző lenne a háziorvosoknál lévő rendelkezésre álló vakcinák száma?

2021. ápr. 4. 12:28
 4/44 anonim ***** válasza:
89%
Minden korosztályt oltanak már.
2021. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
78%

Minden korosztályt oltanak már, ahogy korábban írták is.

Én 32 vagyok, Bpn lakom, semmilyen alapbetegségem nincsen, nem vagyok tanár meg semmi más kiemelt csoport, mégis szerdán felhívott a háziorvosom, hogy szombaton mehetek oltatni orosz vakcinával, ha elfogadom. Elfogadtam.

Az oltóponton mindenki megtalálható volt a 30 évtől a 60 környékéig, amennyire láttam más kérdőíveit többnyire alapbetegség nélküliek, vagy 1-2 aprósággal álltak ott.


Amúgy szerintem engem simán az alapján hívott, hogy az idősebbek követelik maguknak a Pfizert, (ezt a HO mondta) és minek hívogassa őket, ha úgyse kell nekik más. Mi meg fiatalok vagyunk, úgyse jut más, max még kínai... És úgyis elfogadjuk.

2021. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
74%
25 vagyok betegsegem nincs es megkaptam sztem mar mindenkit
2021. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
ja es pfizert kaptam de nekem nem is ajanlottak masikat
2021. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Roppant furcsa számomra, hogy a nálam közel 2 évtizeddel fiatalabb, egészséges emberek megkapták, engem pedig még csak az időpontról sem értesítettek. Hova lehet vajon fordulni, ha a háziorvos tojik mindenre? (Mert ilyen hozzáállású volt már bőven a járványhelyzet előtt is.)

Idős édesapámat kértem, hogy a kórházi nővért, aki beadta neki a Pfizert, kérdezze meg, hova fordulhatnék. Ő is azt mondta, hogy csak a háziorvoshoz tudok fordulni...

2021. ápr. 4. 15:10
 9/44 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés, hogy regisztráltál-e, mert ha nem, nem szerepelsz a háziorvos névsorán.

Jelenleg még mindig a 65 év fölöttieket, illetve a valamiért kiemelteket oltják: eügyieseket, rendvédelemiseket, tanárokat, stb.

Háziorvos akkor tud előre venni, nincs több kiemelt a listán. Például elutasították az adott vakcinát, esetleg egyáltalán az oltakozást (ilyen is van, regisztrált, most mégsem akar oltakozni).

Nálunk a kínaival ő oltott, alig tudott összeszedni annyi pacienst, hogy minden szérumot beadjon.

2021. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Persze, regisztráltam már nagyon régen, azért kaptam azt a levelet 1-1,5 hónapja, hogy indul a korosztályom oltási programja. A vakcina "elutasítására" sem volt lehetőségem, mert nem is jelentkeztek az oltási időponttal. :)

De sajnos olyan a háziorvos, hogy tényleg tojik bele mindenbe. Ezért nem tudom, hova forduljak.

2021. ápr. 4. 15:42
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!