Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni vakcina: Melyik...

Covid elleni vakcina: Melyik korosztályt oltják mostanság? (2021.április)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már egy hónapja kaptam levelet, hogy indul a korosztályom oltási programja (65 év alatti krónikus beteg). 40 éves vagyok. Sajnos azóta sem kaptam értesítést a háziorvostól. Eközben olvasom, hogy a nálam jóval fiatalabbakat is oltják már, illetve kaptak értesítést. Milyen ütemterv és logika alapján hívnak be a háziorvosok? (Budapesten élek.)

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 2. 23:37
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
Szputnyikot kaptam 19 évesen alapbetegség nélkül, előttem február-márciusban beoltották a krónikus beteg nagymamámat és anyukámat, a háziorvosunk miattuk döntött úgy, hogy engem is elküld oltásra.
2021. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Talán pont tegnap kiadtak egy útmutatót háziorvosoknak, megtalálod a koronavirus.gov.hu oldalon a hírek közt. A cikk nem túl részletes, de a hivatkozott útmutató elvben arra kéri őket, bizonyos fajta betegségű 65 alattiakat vegyenek előre, illetve ezen belül, majd végül az egészségeseken belül is kor szerint haladjanak lefele. Illetve ott van az is, amit előbb is írtak, súlyosabb beteg "fészkének" immunizálása szintén előbbrevaló (de nem is legelölre).

Valószeg azért volt erre szükség, mert jóformán tökmindegy alapon juttattak oltáshoz bárkit, pl engem is, pedig nincs is súlyos bajom, és viszonylag fiatal is vagyok még. Igaz, azon is múlhatott, hogy ünnepek alatt sokakat nem tudtak mozgósítani. Bár ezt nem értem, én bármit megtettem volna, hogy ha hívnak, menjek, egész eddig erre vártam. Meg szerintem sokan megkaphatnák végre az oltást, de nekik akkor pont válogathatnékuk van. Van olyan oltás, amit bizonyos betegeknek célzottan eleve nem adnak, míg pl várandósoknak is csak célzottan bizonyított oltást adnak, de ezt az orvos is tudja, amikor beosztja pácienseit. Eddig az Astráról derült ki menet közben, hogy bizonyos fogamzásgátlókkal együtt trombózisveszélyt fokoz (de még ott sem igaz, hogy a két szer együtt feltétlen bajt okoz), és úgy látom, egyelőre nem igazán kezelik helyén ezt a tényt, hanem 1) tagadják, 2) pánikoltatják az embereket, pl országok beszüntetik, vagy csak 60 felett adják, pedig tudtommal már kiderült, hogy a fogamzásgátlóval együtt növelte csak a kockázatát a vérrögnek.

2021. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondoltál? Mondjuk gondolom, más ilyenről nem nagyon tudok, akkor már be is linkelem, pont nemrég volt erről szó egy másik kérdés alatt

2021. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Igen, ebben a cikkben adták hírül.
2021. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!