Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni vakcina: Melyik...

Covid elleni vakcina: Melyik korosztályt oltják mostanság? (2021.április)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már egy hónapja kaptam levelet, hogy indul a korosztályom oltási programja (65 év alatti krónikus beteg). 40 éves vagyok. Sajnos azóta sem kaptam értesítést a háziorvostól. Eközben olvasom, hogy a nálam jóval fiatalabbakat is oltják már, illetve kaptak értesítést. Milyen ütemterv és logika alapján hívnak be a háziorvosok? (Budapesten élek.)

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 2. 23:37
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kerdezo, en is nagyon aggodom, ferjem 38 eves magas vernyomasos, kicsit tulsulyos, nap kint nap emberek kozott van, es nagyon feltem, nem kapott meg oltast. En is azt latom, hogy mar a fiatalabbak is kapnak, de ot meg nem hivta az orvos. Raadasul hasonlo a helyzet, az orvosunk megbizhatatlan, szetszort...oltas utan azt mondta nekem, hogy szules utan var vissza, a lapomra is rairta!!! Nem vagyok terhes!(es nem is nezek ki ugy)....szoptatok jelenleg.

En holnap felhivom es finoman megprobalok erdeklodni a ferjem vegett..

2021. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
81%
38 éves kollégámat tegnap oltották. Semmilyen krónikus betegsége nincs.
2021. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Kedves 31! Sajnálom, hogy hasonló szintű a háziorvosod, mint az enyém! :( Felhívtad végül őt? Mit mondott? Mondd meg neki a férjed kockázati tényezőit: magas vérnyomás, enyhe túlsúly és sok ember közt dolgozik nap mint nap. Szerintem írd is meg neki akár ezt e-mail-ben is. Ha nem jelentkezik 1-2 héten belül, szerintem ismét jelentkezz nála.

Írtam a háziorvosomnak és megírtam neki, hogy 1,5 hónapja kaptam a hivatalos levelet, amiben azt írják, hamarosan beoltanak és a háziorvos értesítésére várjak. Annyit írtak vissza, hogy most (azaz még csak most!!) írtak fel engem a várólistára és hogy nagyon hosszú a lista, nem tud semmilyen időpontot mondani. Azaz még csak körülbelüli időpontot sem volt hajlandó mondani az első oltásommal kapcsolatban. Én azt hittem, már ott van előtte a listán a nevem másfél hónapja, de csak most írt engem fel. Ezek szerint hívogatni kell őket.

Elképesztő mekkora különbség van háziorvos és háziorvos között.

2021. ápr. 7. 19:10
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
35 éves, budapesti asztmás férjem a jövő hétre kapott időpontot a háziorvostól.
2021. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Ma tudta a férjem utolérni a háziorvost, és megkérdezte, hogy most költöztünk -e ide. Mikozben en multheten voltam nala...szoval nincs kepben abszolut.

Mindenesetre nem tudott mondani semmit, annyit mondott hogy minden hetfon uj listat kap a beoltandokrol, a ferjem nem volt rajta a mostanin, jelenleg a 70es evekben szuletetteknel tart, azt mondta. Nameg azt, hogy a magas vernyomas nepbetegseg, az semmi....

Meg annyit tudok mondani, egy ismerosunk irt emailt a kozpontba, talan az oephez, vagy az allamkincsstarhoz, hogy szeretne nagyon oltakozni, es allitolag szoltak a haziorvosanak es 2 nap mulva mehetett. Mi is irtunk, de nalunk nem ert semmit ezek szerint.

2021. ápr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
31es voltam.
2021. ápr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál, már vártam, hogy mi újság. Kérlek, privátban, vagy akár itt add meg azt az e-mail címet, amire írt az ismerősöd és ti is. Köszönöm. Én a háziorvosomra szintén nem számíthatok, mert nem hajlandó elárulni körülbelülre sem, hogy mégis mikor kaphatom meg az első oltást. Többszöri kérdésemre sem válaszolt, csak kitért előle.

Arról, hogy a magas vérnyomás "népbetegség és semmi" - Nos, olvashatjuk, hogy épp ez az alapbetegsége sok embernek, ami a covid-dal együtt gyakran veszélyes.. Szerintem kérdezgesd akár hetente a háziorvost. Legalább is én ezt fogom tenni. De ha egy hónap múlva sem reagál korrekten az üzeneteimre, akkor kiteszem egy helyi 17. kerületi (több tízezer tagot számláló) facebook csoportba az orvos nevét és a történetet. Akkor hátha komolyan vesz... Nem tudok jobbat sajnos. Írj, kérlek, ha intéztetek valamit és az e-mail címre is kíváncsi lennék. Jó szerencsét és egészséget addig is!

2021. ápr. 9. 00:09
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, ne hagyjátok magatokat! Hajrá!
2021. ápr. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Én múlt héten kaptam meg az elsőt, Astra Zenecaval oltottak.

39F

2021. ápr. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én is dühítőnek tartom, hogy ennyire össze-vissza az oltási rend.

Az elsők között regisztráltunk, és a 40 éves férjem a jövő héten kap oltást.

Én meg semmi.Pedig van alapbetegségem.


Ha rajtam múlt volna, biztos jelentkezési sorrendben oltok, vagy ha nem úgy, akkor a fiatalabb, aktív népességet, mert Ők dolgoznak, bevásárolnak.

A nyugdíjasnak nem muszáj kimozdulni feltétlenül.

Az már más dolog, hogy szeretnek buddogni.:-)



Kitartást mindenkinek!

2021. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!