Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni vakcina: Melyik...

Covid elleni vakcina: Melyik korosztályt oltják mostanság? (2021.április)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már egy hónapja kaptam levelet, hogy indul a korosztályom oltási programja (65 év alatti krónikus beteg). 40 éves vagyok. Sajnos azóta sem kaptam értesítést a háziorvostól. Eközben olvasom, hogy a nálam jóval fiatalabbakat is oltják már, illetve kaptak értesítést. Milyen ütemterv és logika alapján hívnak be a háziorvosok? (Budapesten élek.)

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 2. 23:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
72%

"De sajnos olyan a háziorvos, hogy tényleg tojik bele mindenbe. Ezért nem tudom, hova forduljak."


Már írtam, hogy vedd fel a kapcsolatot a háziorvossal. Ne mondj ilyeneket, hogy nem tudod, hova fordulj, ha még meg sem próbáltad megkérdezni őt.

Majd akkor elég emiatt pánikolnod, ha nem lesz segítőkész.

2021. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
73%
Én (Bp belváros) jelenleg 600. Vagyok az oltandók listáján a 43 évemmel alapbetegség nélkül... 🤷‍♀️ Nagyban függ attól hány idősebb páciens van a praxisban, illetve elfogadsz e orosz v kinai vakcinát, mert az isődebbek nagyrészt a pfizert akarják, bizonyos betegeknek pedig bizonyos oltást nem lehet, így van esély eléjük kerülni. Nekem ezt mondta a dokim. És hogy majd hív, várjak türelemmel.
2021. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
72%
25 alatt vagyok, nincs betegségem és kaptam. Pont tegnap. Meglepően sok fiatal is volt, de a legtöbben azért 40 és 60 között.
2021. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
86%

Ja, orosszal oltottak, ha ez számít.


#23

2021. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
81%
Valami infó/ tanulány vagy valami háttérinfó pl háziorvostól az epilepsziások vs. vakcinák kapcsán?
2021. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Anyám 66 éves és a nővére 82 éves (ő krónikus beteg), még február végén regisztráltak az oltásra és még mindig nem kerültek sorra, mondván hogy először az egészségügyisek, meg tanárok meg a bánat tudja még kiknek van prioritása, mindenki más majd csak utánuk következik. Szóval még eltarthat egy darabig, mire a "közemberek" is sorra kerülhetnek.
2021. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
nálunk már az egész család be van oltva csak mindenki mással.19 és 67 ev közöttiek vagyunk és Bp 7. kerület.
2021. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval még eltarthat egy darabig, mire a "közemberek" is sorra kerülhetnek."


Totál közember vagyok úgy gondolom, 31 éves, 0 alapbetegséggel, háziorvosomat 3 évente ha látom, nem vagyok semmilyen kiemelt csoport tagja. Szombaton beoltottak Sputnikkal. Budapest 14. ker (Bp. egyik legnagyobb lélekszámú kerülete. )

2021. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is szombaton kaptam a Szputnyikot, főleg 40-es, 50-es embereket láttam. Én 45 éves vagyok magas vérnyomással. Ez egy kisebb városban történt.
2021. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

A háziorvost nem lehet elérni, pedig nála maradtak a legkevesebben a fent említett okok miatt. Egyébként Budapest 17. kerületéről van szó.

Valami egészen elképesztőnek tartom, hogy a fent említett 82 éves hölgyet még nem oltották be, de sok huszonéves, egészségest pedig igen.

Egyébként csak egy észrevétel: Nem tudom ki és miért pontoz le embereket. Én ha nagy ritkán lepontozok, azért teszem, mert az illető rosszindulatú, kötözködő, stb. Ilyet a fenti hozzászólások egyikében sem láttam, mégis látom a lepontozást. Nem értem.. Mindegy. Ez legyen a legnagyobb bajunk.

Köszönöm még egyszer! Ha bárki gondolja, írjon még. Jó egészséget mindannyiunknak! És kitartást kívánok - velem együtt - a többi oltásra várakozónak is!

2021. ápr. 6. 13:44
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!