Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hiányos fertőtlenítés okozhatj...

Hiányos fertőtlenítés okozhatja a hosszú ideig tartó PCR pozitivitást?

Figyelt kérdés

Ugyebár tárgyakon a koronavírus akár napokig elélhet. Odáig rendben, hogy az ember a kilincseket fertőtleníti, meg úgy általában gyakrabban fertőtlenít mindent.

De például ágyneműt nem cserélünk, fertőtlenítünk naponta, illetve bevallom, én a fogkefét sem minden fogmosás után.

Van egy kulacsom, amiből szeretek inni, rendszeresen mosogatom, meg fertőtlenítem, de ugyebár azt sem óránként, csak naponta egyszer.

Ha már hetek óta gyógyult vagyok, és már volt egy negatív tesztem, utána meg egy pozitív, annak ez lehetett esetleg oka?

Csak mert jövő héten lesz két újabb tesztem, aminek negatívnak kellene lennie. Igen, tudom, hetekig lehet utána pozitív, meg azt is, hogy elhalt, ürülő tüdősejtek is okozhatnak pozitív eredményt...

De a fentiek mennyire befolyásolják?

Vagy ha bármilyen módon bejut a szervezetbe újra a vírus, nem sokkal gyógyulás után? Odáig rendben, hogy az immunrendszer legyőzi, de a nyálkahártyán maradhat vírus, nem?


2021. ápr. 3. 01:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!