Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca most, vagy Pfizer...

AstraZeneca most, vagy Pfizer később? Érdemes várni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 30 év alatti, nincs alapbetegségem. A háziorvosom jelezte, hogy választhatok AstraZeneca és Szputnyik oltások közül (utóbbiért utazni kellene pár órát, és egyébként sem szeretnék oroszt több okból sem, de ez mindegy most).

Eléggé aggódom a vérrög dolog miatt (tudom, kb 1 a millióhoz az esély, de mégis..), ezért arra gondoltam, hogy inkább megvárnám, míg kaphatnék Pfizert. Egyébként is otthonülő életmódot folytatok, így kicsi a valószínűsége, hogy elkapom a betegséget.

Reálisan nézve mikorra érkezne annyi Pfizer vakcina, amiből nekem is juthatna? Tudom, sokan vannak előttem a sorban, akik Pfizerre várnak (kismamák, idősek, más aggódó emberek), de lassan minden regisztrált polgár be lesz oltva, és Pfizerből még várható jó pár millió embernek elegendő adag, kérdés, hogy mikorra.

Ti mit tennétek?



2021. ápr. 4. 20:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Kevesebb embernél alakult ki vérrög arányaiban nézve, mint általában a lakosság között szokott. Valószínűleg véletlen egybeesés, legalábbis semmi nem bizonyítja egyelőre az összefüggést. De ha van is, fogamzásgátló szedése mellett sokkal nagyobb az esélye, mégis szedik a nők, és a férfiak sem problémáznak rajta, hogy nem kellene...

Én bevállalnám.

Csak sajnos nemrég estem át a Covidon, így nem kaphatok.

2021. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Astrazeneca most. Én ezt tenném. Engem Sputnikkal oltottak ma és örülök annak is.
2021. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Én egyiket sem választanám. De ha mondjuk mégis kényszerítve volnék, inkább a Szputnyikot.
2021. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
AstraZeneca most. Te magad is tudod, hogy irracionális a vérrög miatti aggódásod, de ha plusz védelmet akarsz, szedjél pár napig utána napi egy Aspirin Protectet, vagy azonos hatóanyagú generikumot (acetilszalicilsavat), ez ajánlott vérrög-prevencióra. Felesleges ugyan, de ártani nem fog, és megnyugtat majd téged.
2021. ápr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Én is Astra és Szputnyik közül választhattam. A Szputnyik autoimmun betegeknek ellenjavallt, így az Astra mellett döntöttünk. Kicsit izgulok én is, de szerintem Pfizerre/Modernára esélyem sem lenne. Kínaiból várunk több milliót, akkor már ennek jobban örülök.
2021. ápr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Azért a Pfizerről tudni kell, hogy a kezeletlen és a jelenleg is kezelés alatt álló daganatos betegek azt kapják, ahogy a tanárok is, és most jótékonykodtunk el egy csomót. Szóval szerintem egészséges 30 évesként Pfizerre szerintem június végéig nem igazán számíthatsz, max valami csoda folytán.
2021. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Párom 37 éves, teljesen egészséges. A kórházi oltóponton szóltunk, hogy ha van kimaradt vakcina, bármit elfogadunk. Akkor jött pont az astra hiszti, lett is rögtön kimaradt oltás. Egy percig nem gondolkodtunj rajta, beadatta.

(Én eü dolgozó vagyok, még január-februárban megkaptam a Pfizert, de az astrát is simán elfogadta volna. A fogamzásgátlómtól jóval nagyobb eséllyel kapok trombózist...)

2021. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
17 millióból 30, aki trombózisban meghal, vagy 17 millió covidosból 340000 aki biztosan meghal. Melyik csoportot választod? (Egyesült Királyság beli adatok).
2021. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Èn holnap kaptam volna az astràt,de nem kèrtem,előjegyeztek a pfizerra.Erre ma hívtak az orvostôl hogy maradt ki moderna,menjek fèl ôràn belül.Szerencsèm volt.Szerintem amúgy is 1-2hèten belül lett volna pfizer.
2021. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 scamdemic ***** válasza:
26%
Ha egyébként is otthonülő életmódot folytatsz, akkor minek akarod beoltatni magad? Ráadásul 30 év alatti fiatalként, akinek erősnek kell hogy legyen az immunrendszere...
2021. ápr. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!