Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem teljesen egészségesen...

Ha nem teljesen egészségesen kaptam meg az oltást (kisebb nátha, légcsőhurut) annak milyen következményei lehetnek? Lehet nem lesz immunválasz?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 22:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Az oltás részéhez ugyan nem tudok hozzászólni, de én is már vagy 2 hónapja szenvedek makacs köhögéssel.

Covid kizárva (minden létező Covid tesztem negatív lett), a háziorvosom hörgőgyulladást állapított meg. Végigszedtem a gyógyszereket, amiket felírt, két körben is, javult is a helyzet, de még mindig érzem ott lent a lerakódást. Néha sikerül felköhögnöm és kiköpnöm erőltetve egy kicsit, de nagyon ragaszkodik...érzem, hogy ott van lent és nem tudom felköhögni rendesen, pedig már volt, hogy hányásig erőltettem... Köszörülgetem én is a torkom folyamatosan vagy köhigcsélek...nem tudom, mi lehet ez, semmi más tünetem nincs, csak ez az undorító trutymó ott lent.

Még sosem volt ilyen, hogy ennyi ideje "beteg" legyek, vagy mi...nem is vagyok beteges fajta, ilyen pedig aztán még sosem volt velem.


Úgyhogy figyelem a kérdést, hátha valaki rájön a megfejtésre.


30/N

2021. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Előző válaszolók egyike vagyok. Én meg orvoshoz nem mentem vele, csak az oltást kaptam meg tegnap délután. (Orosz)

Most amit fel szoktam köhögni (undi..tudom) mintha jobban letapadt volna,és bedugult az orrom.

Az oltás óta néha rám jön egy kis hőemelkedés. De nem gáz annyira.


Csak most hiába érzem az ingert ,hogy köhögni kell, nem jön fel az a megszokott váladék,mint oltás előtt

2021. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes..orvos antibiotikumot akar adni, igaz nincs lázam, azt mondta ha lesz,vegyem be. De NINCS lázam. Már hónapok óta. Nem voltam covidos én sem. 2.hete kaptam az orosz oltást. Nem voltam rosszul tőle. Nem volt még csak hőemelkedés sem. Allergia ilyen lehet? De azok mindig tüsszögnek nem? Én csak néha ritkán szoktam. Egy rejtély ez. Nem szoktam beteg lenni, pláne nem hónapokig.1-es voltam.
2021. ápr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

21-es vagyok. Nekem első körben köptetőt és hörgőtágító inhalátort írt fel a doki, de mivel 1 hét múlva sem javultam, sőt, egyre jobban sípolt a lélegzetvétel és néha nehezen kaptam levegőt is, másodjára antibiotikumot és szteroidot írt fel. Lázam továbbra sem volt, de végigcsináltam a kúrát. Sokat segített, de a mai napig nem vagyok tökéletes, pedig ennek már kb másfél hónapja.

Az inhalátort a mai napig használom, nem minden nap, de néha kell.

Ja, annyi tünetem volt még a legrosszabb időszakban, hogy rettentő magas volt a pulzusom folyamatosan, nyugalmi állapotban is, mozgásra meg pláne. Nagyon zavaró volt ez is, ülve majd kiugrott a szívem, ha meg mozogtam kicsit, vagy csak egy helyben álltam, mert épp kavargattam a főznivalót, volt, hogy le kellett ülnöm közben, mert úgy éreztem mindjárt elájulok. Csak az álldogálastól és attól, hogy léptem kettőt rögtön felment a pulzusom 145-re. Borzasztó volt. Szerencsére mióta javult a köhögés ez elmúlt.

Jó lenne már ettől a trutymótól is megszabadulni valahogy. :(

2021. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nekem is magas volt a pulzusom! Én is pár méter séta után kifulladtam. Most is néha beindul, és extraszisztolék is vannak.
2021. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Engem is hetek óta kerülget nátha, orrfolyás, illetve néha a torkom mintha nagyon kicsit meg akarna fájdulni, illetve iszonyat mennyiségű váladék megy lefele. Kicsit allergiaszerűnek érzem.
2021. ápr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki az ultrahangos inhalátort. Tegyetek bele Himalàja sós vizet. Kb. 1%-os legyen az oldat, vagy Salvusz vizet tegyél bele. Legalább 5 percig lélegezzél be a sós levegőből. Csináld napi 3x egy héten keresztül. Ha nem segít, igyál hozzá páleszt, ha az sem hoz eredményt, akkor már csak az ima segít!🤣👍
2021. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyesmi, mint amit írtatok, sőt, folyamatos váladéktermelődés van kb. 20 éve a garatomnál.


Nektek lehet (bár remélem, már elmúlt, így lehetETT) elhúzódó bakteriális fertőzés, amire antibiotikum tud hatni.

Lehet valamiért elhúzódó köhögés, ami piszchésen erősödik: megszokja a szervezeted a köhögést, de maga a köhögés ingerli a váladékképződést. Nekem kb 9 hónapig volt csúnya köhögésem, szteroidos inhalátor pár hét alatt tett rendbe.


Krónikus betegségek közül lehet allergia (tüsszögés nélkül is), orrsövényferdülés, gyulladt orrmandula, reflux.

2021. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!