Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor fogják már fel az...

Mikor fogják már fel az emebrek, hogy a koronavírus halottak számaival nagyon átvernek minket és csak arra jók, hogy a félelmet keltsék bennünk?

Figyelt kérdés

A csütörtöki Gulyás Gergely sajtótájékoztatójából egy mondat:

"Tények alapján állítom, volt olyan is, aki közlekedési balesetben halt meg, mégis bekerült a statisztikába azért, mert koronavírus volt a szervezetében."

[link]


És ez már nem az első ilyen, Müller Cecília is kimondta korábban, hogy: "Magyarországon mindenki, aki elhalálozik és pozitívnak bizonyult valamikor is koronavírus tesztre, azt hozzászámítjuk a halálesetek közé."

[link]


Mikor veszik már észre az emberek, hogy ezek a számok csak arra jók, hogy az alaptalan félelmet erősítsék bennünk és egymásnak ugrasszák az embereket, mert az oszd meg és uralkodj elv alapján úgy lehet a legnagyobb hatalomra szert tenni, ha minél több szempontból megosztjuk a népet?



2021. ápr. 12. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Szia!Én nem hallgatom se Müllert se Gulyást mert nem érdekel mit beszélnek és azért mert általában a fele igaz.Úgyis a kampány megy miszerint#Oltassésmindmeghalunkésmindenoltásszupervagyhanemoltatszbeleszelkorlátozva# és erre én nem vagyok kíváncsi
2021. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
A fertőzöttek száma is kamu.Ismerősöm mentősként dolgozik (covid autó) és pl. karácsony előtt ki volt adva nekik, hogy csökkenteni kell a statiszikát. Kevesebbet kell beírni, mint a tényleges pozitív fertőzött. Ezek után én már nem hiszek el semmit.
2021. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező:

Akkor vonj le 700-at a covid halottakból (ennyivel volt több 2019-ben a közlekedési balesetben elhunyt.) Sokat változtat?

[link]


De azért az illető is említhette volna, hogy mennyi is ez a szám, amiről tud..kmm..


Egyébként neked halt meg ismerősöd járvány következtében?



#2

Tegyük fel a fertőzöttek száma nem igaz. Egyébként számomra ez amúgy se mérvadó, hanem az, hogy hányan kerültek kórházba coviddal és hányan kerültek lélegeztetőre.

Volt valaha bármikor is ennyi ember kórházban? Lélegeztetőn?

2021. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
#3 Szoval azt szeretned mondani, hogy minden, a koronavirus halallistan szereplo ember tobblethalalozast jelent, ami a koronavirus nelkul nem kovetkezett be? En nem erted veled egyet, mert 90 szazalekuk idos, beteg ember volt. Ennek ellenere azonban megis van egy ~10ezres tobblethalalozas a tavalyi evben. Viszont a korulmenyek szinte senki szamara nem ugyanolyanok, mint 2019ben, szoval a kerdes az, hogy ebbe a 10000 fobe ki tarozik bele tenylegesen. Szerinted a koronavirus hallalistan szereplok. (?) Szerintem meg ezt az osszes halaleset reszletes elemzese -korra es halalokra vonatkozoan- ezt nem lehet tudni. Es azt szeretnem kerdezni, hogy neked honnan voltak ilyen reszletes informacioid, mert engem is erdekelne.
2021. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
*nem kovetkezett volna be
2021. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Elemzese nelkul
2021. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

#4-es Nem. Én a baleseti halálok túlzott arányát vonom kétségbe, hogy annyival torzítaná a covid halálokat, mint azt egyes gondolják.

A többi esetben el van ismerve, ha egy elhunyt BETEGNEK volt covid pozitív tesztje, akkor azt covid-os halottnak tekintik.


Milyen részletes információkra gondolsz? Ezt nem értem..

2021. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Én a következőre gondolok: Itthon a tavalyi év végéig volt kb.~ 13 ezer ember a koronavirus halállistán. A KSH szerint a halálozási többlet 2019hez viszonyítva ~ 10000. Erre legtöbben azt mondják, hogy a koronavirus adja a többletet. Elfogadva hitelesnek a halállista adatait, azt látom, hogy 90%ük, idos beteg ember. Tekintve, hogy az ilyen betegek nagy része "normal" korulmenyek kozott, tüdőgyulladás vagy egyéb fertőzesi úton bekövetkezett szepszis következtében hal meg, aminek az aránya most csökkenest mutat, csökken továbbá a szív- és errendszeri es rákos megbetegedésben elhunytak száma, logikusnak tűnik a feltételezés, hogy a korábban ilyen okból elhunytak es a most koronavirusban elhunytak kozott átfedés van. A kérdés az mekkora? És hogy ebben az esetben mi adja a tobblethalalozast. Tavaly jelentős csökkenés következett be az újonnan diagnosztizált rákos megbetegedések számában. A megbetegedések száma nyilván nem csökken, csak a diagnózisoké. Az elhunytak kozott ezek később fognak megjelenni. Ugyanakkor tudni olyan esetekről, - stroke, perforált vakbél stb- amik kulonbozo okokból későn kerültek vagy nem kerültek ellátásra, igy halállal végződtek. Ezek mindenképp a többlethez tartoznak, de nem ismerhetjük az összes ilyen esetet, csak azt amit felkap a media, vagy ismerősi körben történik. A részletesen adatok alatt a tavaly elhunytak adatait ertem - az összesét, kor es halalok-, aminek részletes elemzése segíthetne tisztábban látni abban a vonatkozásban, hogy mi adja tulajdonképpen a többletet, tehát mi lett volna elkerülhető. Vagyis számszerűen mekkora kárt okoz a vírus maga es mekkorát az ellene bevetett intézkedések.
2021. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani a többlethalált így egyértelműen szerintem se.

De ehhez hozzátartozik akkor olyan covidos is, aki túlélte volna, ha nem lett volna épp tele a kórház már..


Igaz, biztos meghaltak emberek mert a kórházak át lettek rendezve stb, de úgy igazságos, ha fordítva is nézzük, azaz hány covidost mentettek meg a bevetett intézkedések közvetett módon, azaz, hogy időben el tudták látni.


Nem fogjuk megtudni, egy ország adataiból biztos nem, több országéból pontosabb képet kapunk. Mint ahogy még most azt se tudjuk, ha tegyük fel ennek a járványnak vége, és mondjuk 5 év múlva jön egy sima influenza és aki most túlélte a szövődménye annyira gyengévé tette, hogy akkor hal majd meg..

2021. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"De ehhez hozzátartozik akkor olyan covidos is, aki túlélte volna, ha nem lett volna épp tele a kórház már.."


Igen, de a reszletes elemzesbol ez is latszana.


"Igaz, biztos meghaltak emberek mert a kórházak át lettek rendezve stb, de úgy igazságos, ha fordítva is nézzük, azaz hány covidost mentettek meg a bevetett intézkedések közvetett módon, azaz, hogy időben el tudták látni."


Igen, csak ezzel nekem az a bajom, hogy ennek szamat mindig csak becsulni lehet matematikai modellekre alapozva. Aztan ki-ki elfogultsaganak iranya alapjan ezt alul- vagy felulbecsuli, vagy epp magat a modellt kerdojelezi meg hiteles vagy kevesbe hiteles modon. Most viszont eltelt egy ev, vannak adataink, szamok es jo lenne egy minden sallangtol mentes, csak a puszta szamokra alapulo elemzes.


"Mint ahogy még most azt se tudjuk, ha tegyük fel ennek a járványnak vége, és mondjuk 5 év múlva jön egy sima influenza és aki most túlélte a szövődménye annyira gyengévé tette, hogy akkor hal majd meg.."


Bizonyara lesz ilyen, ahogy a most nem diagnosztizalt daganatosok kozott is lesz, aki emiatt eleteveket veszit. Vagy, ha mar influenza: a mostani megvaltozott eletkorulmenyek, amik a koronavirusra szelekcios nyomast gyakorolnak (fertozokepesebb variansok szelekcios elonye), a tobbi patogenre is ilyen hatassal vannak. Az influenzanal mar korabban is leirtak a palacknyakhatast (ha valami miatt visszaszorul a terjedese, a kovetkezo evekben varhato egy sokkal agreszivebb torzs megjelenese). Szoval bizonyara olyan emberek is lesznek, akik az altalad emlitett sima influenzaval megbirkoznanak, mig az agresszivebb torzs okozta fertozesbe belehalnak majd.

De ezek mind feltetelezesek. Tobb-kevesebb tudomanyos alappal, am annal tobb emocionalis elfogultsaggal, ki-ki a maga altal helyesnek gondolt irany szerint. Akik az elmult egy evben meghaltak, azok viszont halottak, volt egy eletkoruk es egy halalok (a csusztatas persze itt sem zarhato ki), de tobb tizezer elhunyt adatainak elemzese megiscsak (a nagy szamok miatt) csak adna valamilyen szignifikansnak tekintheto eredmenyt.

2021. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!