Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelező hatósági házi karanté...

Kötelező hatósági házi karantén alatt pozitív teszt meghosszabbítja a karantén idejét?

Figyelt kérdés
Szombaton hatósági házi karantén alá kerültem, mert a családomban két személy tesztje pozitív lett, és én magam is produkáltam addigra tüneteket. A határozatban szerepel, hogy ezek alapján koronavírusos megbetegedésben szenvedek. A háziorvosom most rendelte meg számomra a tesztet. A kérdésem az lenne, hogyha ugyan karanténban vagyok már szombat óta, kitolódhat a karantén ideje amiatt, mert a tesztem csak később lesz (nagy valószínűséggel) pozitív?
2021. ápr. 12. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint igen. A karantén ugyanis arra is való, hogy megnézzék, nem jön-e ki rajta a betegség. Csak akkor kerülhet ki valaki a karanténból, ha nincsenek tünetei, illetve ha negatív a tesztje. Ha az utolsó nap produkálsz pozitív tesztet, akkor bizony tolódik a karantén vége. Miért lenne ez másképp a karantén korábbi szakaszában?
2021. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, igen, az számomra is egyértelmű, hogyha a karantén utolsó napján produkálok tüneteket mondjuk, akkor kitolódik. Az én esetemben azonban (teljesen a véletlen okán) egybeesett a karantén kezdete a tüneteim megjelenésével (szombat), mostanra pedig lényegesen jobban is vagyok, lázam sincs már. Jövőhéten jár le a karanténom, a legbiztosabb az, ha beszélek a háziorvosommal. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!☺
2021. ápr. 15. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!