Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatnátok magatokat a...

Beoltatnátok magatokat a helyemben vagy várnátok még?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, nincs krónikus betegségem. Férjemmel mindketten itthonról dolgozunk, gyermekünk nincs. A heti 1 bevásárláson kívül nem nagyon találkozunk senkivel.


Nem vagyok oltásellenes, nem azon vacilálok, hogy oltassak-e vagy sem, idővel valószínűleg mindenképp beoltatnám magam, de jelenleg annyira bizonytalan sok minden az oltásokkal kapcsolatban, hogy még nem mertem/mertünk regisztrálni.


Sajnos úgy érzem, hogy jelenleg a vakcinák élesben történő tesztelése folyik rajtunk, embereken...ami valahol érthető, mert a lehető leggyorsabban kellett megoldást találni a Covidra, viszont ez rohadtul nem fogja azt vigasztalni, akin esetleg kijönnek a mellékhatások, mert éppen ő a 1000-ből 1...vagy az egyik szerette.


Nyilván leginkább Pfizert szeretnénk, mint kb mindenki, de erre jelenleg semmi esélyünk.

Ha regisztrálnék és felajánlanák a kínai vakcinát vagy az Astra Zeneca-t, nem fogadnám el nyugodt szívvel...


Mit gondoltok, bármi jobb, mint a semmi, vagy még várjak, hátha nyáron-ősszel már számunkra is elérhető lesz a Pfizer?


Testvérem átesett a Covidon, igaz, megúszta a kórházat, de még így is azt tanácsolja, hogy oltassunk, ha tudunk, bármelyikkel, mert ő ilyen szarul még életében nem volt, pedig ő aztán nem az a nyavalygós fajta. Ő megy is oltatni, amint lehetséges számára.


Környezetemben többen megjárták vele a kórházat, sajnos volt olyan is, aki elhunyt.

Szóval tisztában vagyok vele, hogy mennyire veszélyes a vírus és hogy kb kiszámíthatatlan, hogy az én immunrendszeremre milyen hatással lenne, mennyire vágna földhöz. Ismerek idős embert (70+), aki kijött a kórházból és fiatal negyvenest, aki nem...


Szóval a kérdésem, hogy ti regisztrálnátok most és elfogadnátok bármelyik vakcinát vagy egyelőre kivárnátok, hátha később jut Pfizer, amiben jobban megbízok?



2021. ápr. 12. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Én nem oltatnám be magam a helyedben. Minek?
2021. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Az attól függ, mennyire rettegsz. Én azt látom, hogy akik tojnak a korlátozásokra, nem hordanak maszkot, nem fertőtlenítenek agyonra, azok többnyire megússzák vagy enyhe tünetekkel átesnek rajta. Viszont akik rettegnek túlfertőtlenítenek, állandóan az arcukon van a szájkosár, azok tényleg betegek lettek. Szóval ha rettegsz te is, akkor oltakozz, de ha már nem hiszel a mesékben, akkor ne.
2021. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha a járvány csúcsán nem akarod magad oltatni, akkor később mégis minek?

Amúgy persze, beoltatnám magam, ahogy még is tettem. Ez az astra pára is egy vicc, a fogamzásgátlómtól nagyobb eséllyel halok meg, a covidrol nem is beszélve.

2021. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Akkor mi a kérdés? Tisztában vagy vele, testvéred az élő példa aki azt javasolja, ne válogass.

Az astrazeneca-val kapcsolatban én is gondolkodtam, de mire válaszoltam, addigra betelt a keret. Ezután kaptam oroszra időpontot, és rá 2 napra be is lettem oltva.


Volt oltási reakció, plusz aznap jött meg a havi, így pluszban rossz volt, de ennyi. Másnapra jobban voltam.


Isten ments,hogy rábeszéljeke! Mérlegelj. Mindkét esetben ott van a bizonytalan:

- ha várok, akkor vajon valaszthatom-e az MRNS alapút, vajon addig valóban sikerül kivédenem?

- ha elvállalom a kínáltat, akkor vajon az a megfelelő, ad e megfelelő védettséget?


A válaszokat senki nem tudja jelen időben. Én bízom a tudományban, meg abban az információ áradatban, ami eljutott hozzám.

2021. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy gondolom nem fognak a végtelenségig várni arra, hogy valaki oltásra jelentkezzen.

A kérdés az, hogy szólnak-e arról, hogy eddig lehet jelentkezni a nyitás előtt és aki nem jelentkezik, arra nem fognak várni vagy sem.


Mert ha nyitnak, akkor lesz itt igazi főpróba..

2021. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

#5-ös vagyok, bocsi elnyomtam kicsit hamar a választ..


Én úgy gondolom nem fognak a végtelenségig várni arra, hogy valaki oltásra jelentkezzen.


A kérdés az, hogy szólnak-e arról, hogy eddig lehet jelentkezni a nyitás előtt oltásra vagy sem.


Mert ha nyitnak, akkor lesz itt igazi főpróba..

2021. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyetekben mindenképp regisztrálnék,max.nem fogadjátok el,amit kínálnak.

Én sem fogadtam el az Astrát.

De a háziorvossal is meg tudjátok beszélni,hogy csak akkor hívjon,ha lesz számotokra elérhető Pfizer,ha ahhoz ragaszkodtok,és akkor nem futtok felesleges köröket.

2021. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Miért nem regisztráltatok már korábban és ha esetleg felajánlanának egy vakcinát, akkor elutasítanátok és kérnétek a pfeizert? Valószínű, hogy később kerülnétek sorra, de azzal, hogy még mindig nem regisztráltatok nem jutottatok előrébb.

Szerintem érdemes lenne még most regisztrálni és akkor elutasítani minden más oltást a pfeizeren/modernán kívül.

Ha ez esetleg 2 hónap múlva jut eszetekbe, akkor annyival hátrébb kerültök a sorban mint pfeizerre várók.

Ha meg addig meggondolnátok magatokat és semmilyen oltást sem szeretnétek felvenni akkor csak szimplán megmondjátok a háziorvosnak, hogy mégiscsak úgy döntöttetek, hogy nem akartok oltatni.

A regisztrációval nem vállalsz oltási kötelezettséget.

De egyébként szerintem minden oltás jó. (Bár az astazenecat én sem fogadnám el.)

A kínai pedig a mostani hírek szerint kb 50%os védelmet nyújt, de nincsenek is erős mellékhatások vagy halál, szóval ezt is bevállalnám. Én januárban regisztráltam, de még semmi.

2021. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. ápr. 12. 22:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, beoltattam magam, pedig 27 vagyok, itthonról dolgozom és nincs gyerek. Ettől függetlenül nem szeretném elkapni. Apukám most van benne (mármint jelenleg aktív fertőzött), szerencsére enyhe tünetekkel, de még így is kínlódik már egy hete, lázas, erőtlen, köhög-tüsszög, én az ilyen állapotot is szívesen elkerülöm ha megoldható. Arról nem is beszélve, hogy akár súlyosabb is lehetne, ki tudja. Jobb volt az oltás utáni 1 nap hőemelkedéssel letudni.


Egyébként most azt hiszem pont érkezik egy csomó Pfizer, azzal fognak főleg oltani. Regisztrálhattok és szabad "válogatni", ha a többi nagyon nem szimpatikus. Az Astrát nem fogadtam volna el, nem is feltétlenül a vérrögök miatt, hanem mert kb. 4 hónap mire védett lesz tőle az ember, az rengeteg.... valamint a Sinopharm nem tűnik hatékonynak. Én is Pfizert akartam volna, de elfogadtam a Szputnyikot végül, az is hatásos, a Pfizert pedig meghagyom azoknak, akik mást nem kaphatnak. (Pl. páromnak csakis Pfizer/Moderna jöhet szóba, mást nem ajánlanak neki az alapbetegsége miatt.)

2021. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!